Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybėje atsiras Pažangos biuras

Vyriausybės pastatas Vilniuje
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Vyriausybės pastatas Vilniuje
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Vyriausybės kanceliarija bus pertvarkyta į Ministro pirmininko tarnybą, kurioje, kaip planuojama, veiks Pažangos biuras. Atlikus reorganizaciją per metus ketinama sutaupyti apie 4 mln. litų.

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime buvo nagrinėjami audito bendrovės „KPMG Baltic“ atlikto tyrimo rezultatai bei pateiktos rekomendacijos. Vyriausybės atstovų teigimu, Ministro pirmininko tarnyba bus dviejų dalių struktūra: viena atliks tas pačias funkcijas, kurias dabar atlieka kanceliarija, o kita, vadinamasis Pažangos biuras, spręs strateginius klausimus. Jame dirbs politinio pasitikėjimo pareigūnai. Jį sudarys keturi departamentai – Strateginio planavimo, Reformų, Europos Sąjungos politikos koordinavimo, Politikos ir visuomenės informavimo.

Po pertvarkos daugiau teisių bei atsakomybės bus perduota ministerijoms, tai bus pasiekta reformuojant iki šiol prie Vyriausybės buvusius departamentus ir kitas tarnybas. Taip pat bus atsisakoma Vyriausybės kanceliarijai nebūdingų ūkinių funkcijų. Ketinama naikinti vadinamuosius šakinius kanceliarijos padalinius.

Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis LŽ tvirtino, kad pertvarką planuojama baigti rudenį. Jis pripažįsta, kad teks atleisti dalį darbuotojų. Jų skaičius, pasak kanclerio, sieks kelias dešimtis.

„Tai spręs speciali darbo grupė. Atleidimai palies su ūkinėmis funkcijomis susijusius skyrius ir vadinamuosius šakinius padalinius“, – tvirtino jis. D.Matulionis patikino, kad bus stengiamasi išsaugoti kuo daugiau darbuotojų. „Dabar ne tokie laikai, kai galima drąsiai atleidinėti darbuotojus“, – aiškino kancleris. Atleidimai turėtų prasidėti jau vasaros pabaigoje. Neatmetama galimybė, kad kai kurie darbo Vyriausybės kanceliarijoje netekę žmonės karjerą tęs ministerijose. Planuojama, kad Ministro pirmininko tarnybos vadovas bus ne valstybės tarnautojas, o politinio pasitikėjimo žmogus. Pats D.Matulionis viliasi po pertvarkos likti poste.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min