Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybėje siūloma leisti dvikalbes vietovių ir gatvių pavadinimų lenteles

Šalčininkai
Youtube.com iliustr. / Plėšiama lenta nuo Vytauto gatvėje esančio namo Šalčininkuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybės darbo grupė siūlo leisti tautinių mažumų gyvenamose vietovėse naudoti dvikalbes vietovardžių ir gatvių pavadinimų lenteles. Tai numatantį įstatymą planuojama parengti ir teikti Seimui svarstyti jau šį rudenį.

Lietuvos Respublikos tautinių mažumų įstatymo koncepcijos rengimo darbo grupė jau sutarė leisti dvikalbes lenteles, pranešė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

„Svarstoma galimybė tautinių mažumų kompaktiškai gyvenamose teritorijose pavadinimus, vietovių ar net gatvių pavadinimus užtikrinti“, – po darbo grupės posėdžio Vyriausybėje sakė kultūros ministras.

Anot jo, tokios lentelės galėtų atsirasti visose gyvenvietėse, kuriose tautinės mažumos sudaro ne mažiau trečdalio gyventojų. Pirmiausia, pasak A.Gelūno, lenkų tautinės mažumos gausiai gyvenamoje Vilniaus apskrityje.

Premjeras Andrius Kubilius pripažino, kad idėja leisti dvikalbius informacinius užrašus Vyriausybėje svarstoma, tačiau vengė reikšti savo nuomonę, ar tokios lentelės turėtų būti leidžiamos.

„Sutarėme, kad toliau koncepciją svarstysime, koks bus galutinis jos variantas šiandien aš tikrai negalėčiau pasakyti. Kad joje kalbama ir apie informacinius užrašus tautinių mažumų kalbomis, tai taip, apie tai kalbama. Kokie bus sprendimai, pamatysime“, – žurnalistams sakė A.Kubilius.

Be to, tose vietovėse, kurios tankiai gyvenamos tautinių mažumų, joms būtų leidžiama į vietos valdžios institucijas kreiptis tos mažumos kalba, tačiau atsakymas būtų teikiamas tik valstybine lietuvių kalba.

Kultūros ministras A.Gelūnas pritartų, kad dvikalbės lentelės būtų leidžiamos ne tik tautinių mažumų kalbomis, bet ir anglų kalba, orientuojantis į turistus. Tačiau šis klausimas, pasak jo, turi būti sprendžiamas kito įstatymo rėmuose.

Primename, kad lenkų tautinė mažuma piktinasi, kad jiems neleidžiama kabinti gatvių pavadinimų lentelių sava kalba. Dėl to ne kartą yra skirtos baudos, tačiau lentelių nukabinti lenkai paprastai net ir baudžiami nesutinka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min