Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 7d. 17:47

Vyriausybėje – siūlymas lanksčiau kontroliuoti investuotojus nacionalinio saugumo požiūriu

Vyriausybės veiklos ataskaitos pristatymas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vyriausybė

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė, kad investuotojai būtų lanksčiau tikrinami, ar jie atitinka šalies nacionalinio saugumo interesus. Be to, nutarta pakoreguoti nacionaliniam saugumui strateginę reikšmę turinčių įmonių sąrašą.

Ūkio ministerijos teigimu, iš anksto būtų tikrinami tik tie investuotojai, kurių veikla, saugumo struktūrų vertinimu, gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui. Šiuo metu speciali Vyriausybės komisija vertina visus, kurie ketina investuoti į strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčias įmones, objektus ar sritis.

ES, NATO, EBPO šalių investuotojai nėra laikomi potencialiai keliantys grėsmę nacionaliniam saugumui.

„Esminis pakeitimas šiuo klausimu yra toks, kad investuotojų patikra dėl atitikties nacionalinio saugumo interesams gali būti inicijuota tik tada, kai institucijos turi duomenų, kad potencialaus investuotojo veikla ar įsteigtos įmonės sprendimai gali kelti grėsmę nacionalinio saugumo interesams. ES, NATO, EBPO šalių investuotojai nėra laikomi potencialiai keliantys grėsmę nacionaliniam saugumui, todėl šiems investuotojams išankstinės patikros procedūrą nėra privaloma“, – BNS po Vyriausybės pasitarimo teigė ūkio viceministras Ramūnas Burokas.

Anot jo, galutinį sprendimą dėl investuotojų atitikimo nacionaliniam saugumui priimtų Vyriausybė, o ne speciali komisija, kaip yra šiuo metu.

Vyriausybė trečiadienį pasitarime iš esmės pritarė nutarimo projektui dėl Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo pakeitimo.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ramūnas Burokas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ramūnas Burokas

Siūloma įtraukti energetikos, ginkluotės įmones

Be to, Ūkio ministerija pasiūlė į strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių sąrašą įtraukti bendroves „Epso-G“ ir jos valdomą dujų perdavimo įmonę „Amber Grid“, „Lietuvos energijos gamyba“, „Litgas“, „Lietuvos dujų tiekimas“, o išbraukti bendrovę „Detonas“.

„Amber Grid“ dabar yra nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąraše, kuriame taip pat yra „Orlen Lietuva“, „Telia Lietuva“, „Achema“, vandens tiekimo įmonės, taip pat Branduolinės elektrinės projekto įgyvendinimo bendrovė.

Ūkio ministro patarėjas Mindaugas Janulionis BNS teigė, kad taip pat siūloma išplėsti svarbią strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių ūkio sektorių sąrašą ir įtraukti karinės įrangos sektorių.

Šiuo metu yra išskirti energetikos, transporto, informacinių technologijų ir telekomunikacijų, kitų aukštųjų technologijų bei finansų ir kredito sektoriai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:21
06:02
33:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min