Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybėje susirūpinta elektroninių įslaptintų dokumentų saugumu

Dokumentai
BFL nuotr. / Dokumentai
Šaltinis: BNS
0
A A

Premjeras Andrius Kubilius neseniai pasirašė potvarkį, kuriuo sudarė darbo grupę Elektroninių įslaptintų dokumentų valdymo taisyklių projektui parengti.

Šios darbo grupės vadove paskirta URM Administracinio departamento Įslaptintos informacijos valdymo skyriaus vedėja Natalija Bacevičienė, mat pripažinta, kad diplomatinės žinybos turima elektroninė dokumentų saugojimo ir tarpusavio susižinojimo sistema yra bene geriausia Lietuvoje, rašo dienraštis „Vilniaus diena“.

Darbo grupėje yra 15 pareigūnų iš URM, VSD, Krašto apsaugos ministerijos, Ministro pirmininko tarnybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamento, Kriminalinės policijos biuro ir Vyriausiojo archyvaro tarnybos. Pastarajai pavesta techniškai aptarnauti darbo grupę.

A.Kubiliaus potvarkyje nurodoma, kad darbo grupė turi iki kitų metų balandžio pabaigos pateikti Elektroninių įslaptintų dokumentų valdymo taisyklių projektą. Kartu, jeigu prireiks, turės būti pateikti ir kitų teisės aktų pakeitimai. Taisykles kitąmet numato patvirtinti Vyriausybė savo nutarimu.

URM, kurios atstovė vadovaus specialistų grupei, rengiančiai apsaugos sistemą, atsisakė plačiau komentuoti, su kokiomis problemomis susiduria įslaptinti dokumentai, laikomi Lietuvos valdžios elektroninėje erdvėje. „Žmones į šią darbo grupę parinko Vyriausiojo archyvaro tarnyba, o taisykles pasiūlė sukurti Paslapčių apsaugos koordinavimo komisija. Mūsų ministerijos atstovė paskirta darbo grupės vadove todėl, kad turime sukaupę daugiausia patirties šioje srityje“, – sakė URM atstovas Mindaugas Lašas.

Į darbo grupę įtraukta Vyriausiojo archyvaro tarnybos Dokumentų ir archyvų valdymo skyriaus vedėja Daiva Lukšaitė sakė, kad grupė sukurta, nes iki šiol Lietuvoje iš esmės nebuvo atskirai reglamentuota, kaip derėtų saugoti ir tvarkyti įslaptintus elektroninius dokumentus. „Dabar jie tvarkomi pagal bendras specialiųjų dokumentų su atitinkamomis saugumo žymomis taisykles. Tai yra elektroninei erdvei taikomi popierinių dokumentų apsaugos principai, patvirtinti atitinkamų institucijų ir Vyriausybės nutarimais. O elektroninėje erdvėje esantys dokumentai turi savo ypatingą specifiką, pavyzdžiui, atitinkamas kompiuterines programas ar kompiuteriuose taikomus kodus. Todėl ir reikia naujų, atskirų, tik jiems skirtų taisyklių“, – aiškino D.Lukšaitė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min