Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 26d. 14:54

Vyriausybės atstovė sustabdė Vilniaus valdžios sprendimą naikinti dalį seniūnijų

Antakalnio seniūnijos gali nebelikti. Kaip ir dar penkiolikos Vilniaus seniūnijų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Antakalnio seniūnijos gali nebelikti. Kaip ir dar penkiolikos Vilniaus seniūnijų.

Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje funkcijas laikinai atliekanti Vyriausybės atstovė Kauno apskrityje Rasa Noreikienė stabdo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2012 m. sausio 25 d. vykusiame posėdyje skubos tvarka priimto sprendimo dėl seniūnijų panaikinimo vykdymą, nustačius galbūt pažeistą viešąjį interesą.

Potvarkis dėl savivaldybės tarybos sprendimo sustabdymo galios tol, kol Vilniaus miesto savivaldybės taryba, atsižvelgdama į Vyriausybės atstovo teikimą, pati panaikins sustabdytą sprendimą arba kol atitinkamos kompetencijos teismas nuspręs dėl pareiškimo ar ieškinio užtikrinimo priemonių.

Vyriausybės atstovės nuomone, prieš priimant savivaldybės tarybai sprendimą dėl seniūnijų panaikinimo buvo privaloma įvykdyti Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme numatytas gyventojų nuomonės įvertinimo procedūras, kurios turėjo būti vykdomos pagal Vietos savivaldos įstatyme reglamentuotas gyventojų apklausos nuostatas.

Tokių procedūros neatlikimas grubiai pažeidė ne tik Vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 13 punkto imperatyvią nuostatą, kad savivaldybės taryba gali priimti sprendimus dėl seniūnijų panaikinimo, jų skaičiaus nustatymo ir pan. tik įvertinus gyventojų nuomonę, bei ir gyventojų teises į nuomonės pareiškimą.

Priėmus stabdomą aktą buvo pažeisti ir pagrindiniai Vietos savivaldos įstatyme nustatyti atsakingumo savivaldybės bendruomenei, savivaldybės gyventojų dalyvavimo tvarkant viešuosius savivaldybės reikalus, veiklos skaidrumo, viešumo ir reagavimo į savivaldybės gyventojų nuomonę, žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo ir gerbimo principai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min