Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 28d. 12:36

Vyriausybės darbas opozicijos akimis: Leonido Brežnevo laikais buvo daugiau savikritikos (papildyta 15.34 val.)

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Seimas ketvirtadienį atmetė opozicijos parengtą rezoliuciją, kuria siūlyta nepritarti Vyriausybės ataskaitai už 2010-uosius metus. Už tai, kad rezoliucija būtų atmesta pasisakė 59 parlamentarai, rezoliuciją dar redaguoti siūlė 58 Seimo nariai.

Seimui svarstant Vyriausybės ataskaitą už 2010-uosius metus opozicija peikė premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujamą ministrų kabinetą už per didelį valstybės įsiskolinimą, per mažą indėlį į verslo skatinimą bei eilinių žmonių skurdinimą, tačiau rado už ką ir pagirti.

„Džiaugiuosi, kad sprendimai dėl apskričių viršininkų administracijų panaikinimo buvo realiai įgyvendinti. Tai sudaro prielaidas valdžiai priartėti prie žmonių. Finansų rinkose Vyriausybė išsaugojo gebėjimus pasiskolinti, kas buvo būtina siekiant užlopyti skyles biudžete ir tikiu, kad tai nebuvo pati paprasčiausia užduotis krizės akivaizdoje. Ir dar noriu pasidžiaugti, kad Vyriausybė 2011 m. peržiūri daugiabučių renovacijos planus“, – iš Seimo tribūnos ketvirtadienį Vyriausybę payrė opozicijos lyderis „darbietis“ Vytautas Gapšys.

Savo ruožtu socialdemokratas Algirdas Butkevičius ir „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis už ką girti Vyriausybę beveik nerado. Labiausiai A.Kubiliui kliuvo už valstybės skolos išauginimą daugiau nei 10 proc. BVP ir jos „pravalgymą“, neveiklumą stabdant atominių elektrinių statybas Baltarusijoje bei Kaliningrado srityse, nesuvaldytą emigraciją, per menką paramą verslui bei per didelę savigyrą.

„Šią ataskaitą galima įvardinti vienu žodžiu: kas pakels katinui uodegą, jeigu ne jis pats. Tačiau vaizdas, pakėlus tą uodegą, atrodo labai jau nekoks. Net Leonido Brežnevo (Sovietų sąjungos Komunistų partijos generalinio sekretoriaus – red. past.) laikais valdžios ataskaitose savikritikos ir analizės buvo tikrai daugiau“, – sakė „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis.

Visi opozicijos atstovai tvirtino nepritariantys Vyriausybės ataskaitai, tačiau nė vienas jų nepažymėjo, kad A.Kubiliaus Vyriausybė nebegali toliau dirbti. Opozicinių frakcijų vadovų lūpose nuskambėjo tik patarimai A.Kubiliui atsižvelgti į išdėstytą kritiką ir pasitaisyti per kitus metus.

A.Kubilius: opozicija nemoka džiaugtis Lietuvos pasiekimais

Atsakydamas į pastabas A.Kubilius iš Seimo tribūnos pabrėžtinai stengėsi paminėti, kad Vyriausybė „padaro ir klaidų“.

„Darome ir klaidų, ne viską pasiseka padaryti taip, kaip norime padaryti, ką siekiame padaryti. Ne visada pavyksta susikalbėti su Seimu ir susitarti dėl svarbių dalykų“, – sakė jis.

Tačiau, pasak jo, svarbiausia būtų Vyriausybės ataskaitos svarstymo proga kalbėti ne tiek apie konkrečių politikų, konkrečios Vyriausybės darbus, kiek aptarti visos Lietuvos pasiekimus ir situaciją.

„Tokiomis progomis naudinga yra diskutuoti apie Lietuvos padėtį, o ne būtinai vertinti Vyriausybę. Vyriausybę įvertinsite jūs, įvertins ir rinkėjai, – sakė premjeras.

Anot jo, keista, kad Lietuvos Vyriausybei pasidžiaugus kylančiu BVP opozicija tai vadina Vyriausybės savigyra.

„Žinia, kad BVP paaugo 6,9 proc. yra gera žinia, kurią sukūrė ne Vyriausybė, ne Seimas, ne opozicija ar valdanti dauguma, o sukūrė Lietuvos žmonės, Lietuvos verslas, Lietuvos dirbantieji. Tuo tikrai visi galėtume pasidžiaugti“, – kalbėjo A.Kubilius.

Primename, kad Vyriausybės ataskaitoje už praėjusius metus teigiama, kad 2009-aisiais priėmusi sudėtingus, kartais nepopuliarius sprendimus, kurie leido stabilizuoti Lietuvos finansinę ir ekonominę būklę, 2010 metais Vyriausybė toliau tęsė krizės įveikimo darbus.

Ataskaitoje teigiama, kad Vyriausybės veiksmais buvo sudarytos sąlygos šalies ūkiui augti, 2010-aisiais buvo vis labiau matomi ekonomikos atsigavimo ženklai – bendrasis vidaus produktas (BVP) augo tris ketvirčius iš eilės ir paskutinį ketvirtį rodiklis siekė 4,8 procento.

2010 metais BVP, palyginti su 2009 metais, padidėjo 1,3 procento, o nominalusis BVP 2010 metais buvo 94,6 mlrd. litų.

Paskutinį praėjusių metų ketvirtį prekių eksportas, palyginti su 2009 metų tuo pačiu ketvirčiu, didėjo 45,6 proc., o per visus 2010 metus, palyginti su 2009 metais, augo 33,2 proc. to meto kainomis, teigia Vyriausybė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min