Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybės įstaigų vadovams siūlomos patarėjų kolegijos

Šaltinis: 15min
0
A A

Artimiausiu metu ministrų kabinetas planuoja sudaryti galimybę steigti kolegijas, kurios patarinėtų Vyriausybės įstaigų vadovams.

Pasak dienraščio „Lietuvos žinios“, Vidaus reikalų ministerija (VRM) jau parengė Vyriausybės nutarimo projektą, numatantį leisti prie Vyriausybės veikiančių departamentų bei tarnybų direktoriams turėti patarėjų grupes, bei nustatė Vyriausybės įstaigų kolegijų sudarymo tvarką.

Planuojama, kad patarėjų grupes galėtų turėti tos prie Vyriausybės veikiančios tarnybos ar departamentai, kurių veikla susijusi su keliems ministrams pavestomis atitinkamomis valdymo sritimis. Konkrečiai kolegijai sudaryti reikėtų ministrų kabineto palaiminimo. Numatoma, kad jose, be Vyriausybės įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų, darbuotųsi viceministrai, į jas galėtų būti siūlomi ir kitų institucijų atstovai.

Anot VRM Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos pavaduotojos Gabrielės Banaitytės, už darbą patarėjų grupės nariams atskirai neturėtų būti mokama, nes jie posėdžiautų vykdydami tiesiogines savo pareigas. Tiesa, tokio punkto Vyriausybės nutarimo projekte kol kas nėra. „Tikslindami projektą įvertinsime tikslingumą jį papildyti nuostata, numatančia, kad už darbą kolegijoje jos nariams nemokama“, – tvirtino VRM atstovė.

Ministro pirmininko kanclerio pirmasis pavaduotojas Giedrius Kazakevičius dienraščiui teigė, kad mintis sudaryti galimybę steigti kolegijas kilo Seime. „Viskas daroma tam, kad būtų geriau koordinuojami Vyriausybės įstaigų ir ministerijų veiksmai, užtikrintas tarpinstitucinis bendradarbiavimas“, – kalbėjo G.Kazakevičius.

Nors analitikai ne kartą kritikavo Vyriausybę dėl sudaromų darbo grupių gausos, kanclerio pirmasis pavaduotojas laikosi nuomonės, kad kolegijų steigimas duos naudos. „Jas turi ir ministerijos, tai nėra kokia naujiena. Apie tokių kolegijų darbo efektyvumą man spręsti sunku, bet tam tikrais atvejais, manau, jos padeda“, – sakė G.Kazakevičius.

Seimo opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis dienraštį tikino, kad valdantieji, burdami įvairiausias darbo grupes ir ketindami dar steigti kolegijas, persistengia. „Darydami įvairias pertvarkas, jie sugriovė Vyriausybės struktūrą. Supratusi, ką padarė, valdančioji dauguma ėmė steigti įvairiausias komisijas, patarėjų grupes, t.y. dabar bando išrasti dviratį“, – įsitikinęs politikas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min