Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 21, 16:23

Vyriausybės kanclerė, M.Navickienė su UNICEF atstove aptarė Ukrainos vaikų saugumą

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė bei socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė su UNICEF vadove aptarė Ukrainos vaikų saugumo klausimus.
Į Europą besitraukiantys ukrainiečiai
Į Europą besitraukiantys ukrainiečiai / Gabrielės Navickaitės / 15min nuotr.

Kanclerė ir ministrė dalyvavo nuotoliniame susitikime su Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) vykdančiąja direktore Catherine Russell, šeštadienį pranešė Vyriausybė.

G.Balčytytė susitikime pabrėžė ypač svarbų UNICEF vaidmenį apsaugant Ukrainos vaikus, kenčiančius dėl Rusijos sukelto karo.

Vyriausybės atstovės aptarė būtinybę stiprinti UNICEF bendradarbiavimą su tarptautiniais partneriais ir kuo greičiau imtis veiksmų, kurie padėtų surasti ir sugrąžinti Ukrainos vaikus, prievarta išvežtus į Rusiją.

„Lietuvoje jau gyvena virš 53 000 karo pabėgėlių iš Ukrainos, pusė iš jų yra vaikai. Esame pasirengę užtikrinti saugų ukrainiečių vaikų gyvenimą mūsų šalyje ir bendradarbiaujant su atsakingomis Ukrainos ir tarptautinėmis institucijomis priimti Ukrainos vaikus, kuriuos pavyktų susigrąžinti iš Rusijos,“ – pranešime sakė G.Balčytytė.

Susitikimo metu buvo aptarta Ukrainos vaikų situacija jų gimtinėje ir karo pabėgėlius priimančiose Europos valstybėse bei galimybės skubiai atliepti jų sveikatos, socialinės apsaugos, švietimo poreikius.

G.Balčytytė ir M.Navickienė pakvietė UNICEF kartu ieškoti sprendimų, kurie padėtų apsaugoti karo žiaurumus išgyvenančių vaikų teises.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min