Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 2d. 11:35 , Atnaujinta: 2021 balandžio 2d. 12:01

Vyriausybės kanclerė: masinė vakcinacija, tikėtina, prasidės iki birželio 1-osios

Vertinant vakcinų tiekimo grafikus, masinė apie 1,5 mln. gyventojų vakcinacija nuo koronaviruso, tikėtina, prasidės iki birželio 1 dienos, sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė. Tam esą ruošiamasi.

„Vyriausybė ruošiasi masinei vakcinacijai, kuri, tikėtina, prasidės iki birželio 1 dienos“, – penktadienį per nuotolinę spaudos konferenciją po Vyriausybės posėdžio teigė G.Balčytytė.

Bet dėl to ji nebuvo tikra: „Pasakyti, kad tai įvyks birželio 1-ąją, dar negaliu.“

Kad masinė vakcinacija startuos būtent tada, pasak Vyriausybės kanclerės, „leidžia teigti gaunamų vakcinų planai“.

„Planuojamas mišrus vakcinacijos metodas, kad gyventojai bus vakcinuojami pagal amžiaus grupes. Galbūt bus kokių papildomų detalių“, – kalbėjo Vyriausybės kanclerė.

Bet tam savivaldybės esą nėra vienodai gerai pasiruošusios.

„Yra įvairūs savivaldybių lygiai. Toliau turės būti dirbama, kad tie pasirengimo lygiai būtų tolygūs“, – teigė G.Balčytytė.

Masinės vakcinacijos metu, pasak jos, reikės paskiepyti apie 1,5 mln. šalies gyventojų:

„Masinės vakcinacijos metu reikės susitarti su 1,5 mln. gyventojų, tai reiškia, turės būti apie 3 mln. skiepų, tad procesas tikrai sudėtingas ir didelio masto. Žmonės turės žinoti kada, kokia vakcina jie bus vakcinuojami, kokiame punkte, ar galės, ar negalės atvykti.“

„Šiuo atveju ryšių ir informacinių technologijų panaudojimas šiame procese yra labai svarbus“, – pridūrė Vyriausybės kanclerė.

Vyriausybė žada sugalvoti, kaip apie galimybę pasiskiepyti pranešti tiems, kurie neprieina prie informacinių technologijų.

„Kadangi dalis žmonių negalės ar neturi galimybių naudotis informacinėmis technologijomis, tad turės būti užtikrintas ir kitas būdas jiems registruotis. Tas klausimas taip pat diskutuojamas ir yra darbotvarkėje“, – teigė G.Balčytytė.

Paklausta, ar registracija masinei vakcinacijai vyks centralizuotai, ar taip, kaip dabar, kai atskiros savivaldybės naudoja savo sistemas, Vyriausybės kanclerė teigė, jog linkstama prie pirmojo varianto.

Pageidautina, kad tai būtų nacionalinė sistema.

„Pageidautina, kad tai būtų nacionalinė sistema, tada veiksmas vyksta paprasčiau. Bet turi būti įvertintos visos techninės galimybės“, – sakė ji, bet pažymėjo, kad dėl to dar nenuspręsta.

Vyriausybė sprendimus, susijusius su masinės vakcinacijos organizavimu, ketina priimti kitą savaitę.

Su visu vakcinacijos nuo COVID-19 planu galite susipažinti čia.

Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį skiepą nuo COVID-19 Lietuvoje yra gavę 364,9 tūkst. žmonių arba 13 proc., abu – 168,7 tūkst. arba 6 proc.

Lietuva yra gavusi apie 642,4 tūkst. vakcinos dozių, sunaudota – apie 533,7 tūkst.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

12:39
01:16
16:41

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min