Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybės nariai bando gesinti aistras dėl premjero patarėjo Mykolo Majausko skambučių

Taupydami lėšas, nuo šios savaitės „Lietuvos geležinkeliai“ sumažino kai kurių reisų skaičių.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Lietuvos geležinkeliai“
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjero patarėjo Mykolo Majausko skambutis į „Lietuvos geležinkelius“ toliau kelia aistrų. Premjeras Andrius Kubilius tvirtina nesuprantąs, kodėl opozicijai kliūva, kad Vyriausybė nori gauti daugiau pinigų iš valstybės valdomų įmonių.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad praėjusią savaitę „Lietuvos geležinkelių“ Finansų skyriui paskambino premjero patarėjas Mykolas Majauskas ir vyriausiajai finansininkei išdėstė, kad iš įmonės valstybė tikisi kitais metais sulaukti 250 mln. Lt – jeigu ne dividendais, tai mažinant jos įstatinį kapitalą ir taip išmokant grynuosius pinigus.

„Aš buvau šokiruotas“, – patvirtinęs, kad toks skambutis buvo, spaudai pareiškė „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Stasys Dailydka.

M.Majauskas aiškino, kad nuolat bendrauja su valstybės įmonių vadovais ir jų vyriausiaisiais finansininkais. Anot jo, šis skambutis – ne pirmas ir ne išskirtinis.

Kai kurios įmonės, kurių vadovybė gana seniai suformuota, mano, kad jos yra įmonių savininkai, o ne Vyriausybė, elgiasi šiek tiek neadekvačiai, – pridūrė A.Kubilius.Apie šį atvejį  Vyriausybės narių ketvirtadienį per Vyriausybės valandą klausinėjo Seimo nariai.
„Finansine prasme tai nusikaltimas“, – M.Majausko veiksmus apibūdino opozicijos lyderis socialdemokratas Algirdas Butkevičius, prašydamas premjero Andriaus Kubiliaus komentaro.

„Gerbiamasis  opozicijos lyderi, norėčiau, kad jūs pats su savimi susitartumėte pagaliau. <...> Aš suprantu, kad jūs irgi pritariate, kad iš valstybės įmonių reikia ne 30 mln. Lt, o 300 mln. Lt pajamų“, – atsakė A.Kubilius.

Tokį tikslą svarstydamas kitų metų biudžetą iškėlė Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, kuriame dirba ir A.Butkevičius. A.Kubilius pasakojo, kad Vyriausybėje ministrai tarėsi, kaip šį komiteto sprendimą įgyvendinti. „Mūsų kelių ministrų – finansų ministrės ir energetikos ministro – bendru sutarimu apsispręsta, kad mano patarėjas M.Majauskas kalbėsis su įmonių vadovais jų ministrų ar jų viceministrų pritarimu ir aiškinsis, kaip atrodo jų finansiniai metiniai rezultatai ir kokiais finansiniais metodais šios įmonės galėtų prisidėti daugiau prie biudžeto įvykdymo“, – sakė premjeras.

Pasak jo, į „Lietuvos geležinkelius“ M.Majauskas skambino žinant susisiekimo viceministrui Rimvydui Vaštakui, mat pats ministras Eligijus Masiulis buvo išvykęs iš Lietuvos.

„Kai kurios įmonės, kurių vadovybė gana seniai suformuota, mano, kad jos yra įmonių savininkai, o ne Vyriausybė, elgiasi šiek tiek neadekvačiai“, – pridūrė A.Kubilius. „Lietuvos geležinekliai“ neretai vadinami anksčiau valstybę valdžiusių socialdemokratų tėvonija.

E.Masiulis anksčiau žiniasklaidai išreiškė nuostabą dėl M.Majausko veiksmų, o ketvirtadienį Vyriausybės valandoje nebuvo linkęs veltis į konfliktą: „Dėl premjero patarėjo veiksmų – aš tai vertinu kaip darbinį nesusipratimą ir daugiau komentuoti nelabai ką turiu.“

Ministras taip pat pabrėžė, kad „Lietuvos geležinkeliai“ yra ta įmonė, „kuri per pastaruosius kelerius metus iš įvairių įmonių į biudžetą įneša daugiausia, ir noriu užtikrinti, kad kitąmet ji bus ta įmonė, kuri įmokės daugiausia lėšų dividendų pavidalu.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min