Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybės nariams – ir priedai parlamentinei veiklai vykdyti

Net šeši Vyriausybės nariai taip pat turi ir parlamentarų mandatus bei gauna tūkstantinius priedus Seimo narių veiklai vykdyti.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Net šeši Vyriausybės nariai taip pat turi ir parlamentarų mandatus bei gauna tūkstantinius priedus Seimo narių veiklai vykdyti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ragindama visus taupyti, pati valdžia taupumu nepasižymi. Abejonių kelia ir kai kuriems Vyriausybės nariams dosniai dalijamos lėšos parlamentinei veiklai.

Vyriausybė karštligiškai ieško, ką čia dar apmokestinus. Mat biudžetui pinigų trūksta ir trūksta.  O iš   biudžeto mokesčių mokėtojų sąskaita pirmiausia stengiamasi kuo sočiau aprūpinti politikų ir valstybės tarnautojų armiją.

Tiesa, antradienį Seimas, parodydamas didvyriškumo pavyzdį, nuo vasario pradžios iki metų pabaigos 15 proc. susimažino savo algas – esą solidarizavosi su tauta.. Šiek tiek sutaupys, o tolesnis taupymas jau vyks tautiečių sąskaita. Mat valdžia savo visus rezervus jau esą išgramdė.

Bet pasistengus valdžios aruoduose dar būtų galima rasti tiek ir tiek.

Daukšys: „Tik balsuoja“

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Kęstutis Daukšys
Kęstutis Daukšys

Vyriausybėje dabar dirba šeši ministrai, kurie sėdi ant dviejų kėdžių – yra ir Vyriausybės, ir Seimo nariai. Tai krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius,  žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius. Parlamentaro mandatą turi ir premjeras Andrius Kubilius.

Kaip jie spėja tuo pačiu metu dirbti dviejose tokiose atsakingose pareigose – mislė. Tačiau „darbietis“ Kęstutis Daukšys, kažkada vadovavęs Ūkio ministerijai ir tuo pačiu dirbęs Seime, tą mįslę paaiškino labai greitai.

„Visi supranta, kad realiai jie dirba tik ministro darbą. O į Seimą ateina tik kai labai reikia, pavyzdžiui, dėl svarbaus balsavimo“, – sakė K.Daukšys.

Parlamentinei veiklai – tūkstančiai

Už tą „svarbų balsavimą“ kiekvienam jų skiriama dar beveik 4 tūkst. litų parlamentinei veiklai.Už tą „svarbų balsavimą“ kiekvienam jų skiriama dar beveik 4 tūkst. litų parlamentinei veiklai.

Seimo Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė portalui 15min.lt  teigė, jog seimūnai-ministrai atlyginimų Seime negauna – jiems jie mokami ministerijose. Tačiau, kaip ir kiekvienam Seimo nariui, ministrams parlamentinės veikos vykdymui priklauso 1,7 VMDU (vidutinis mėnesio darbo užmokestis –  aut. pastaba).

Statistikos departamento duomenimis, pastarasis 2008-ųjų pabaigos VMDU nurodomas 2319,9 lito. Vadinasi, kiekvienam Seimo nariui, taip pat ir ministrų postus užimantiems seimūnams, priklauso 3943,83 lito parlamentinei veiklai.

O ministerijose jie gauna atlyginimus, kurie, atskaičius mokesčius, sudaro apie 9 tūkst. litų, ir 1 VMDU (dabar 2319,9 lito) dydžio sumą reprezentacinėms išlaidoms.

Aprūpina ministerijos

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Rasa Juknevičienė
Rasa Juknevičienė

„Išlaidos parlamentinei veiklai – tai pirmiausia išlaidos automobilio degalams ir eksploatavimui. Ministrui ministerija skiria ir automobilį, ir vairuotoją, – skaičiavo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis. – Tai taip pat išlaidos telefonui. Ministrams pokalbius apmoka ministerija. Ministerijose jie turi ir etatinius padėjėjus, ir kompiuterius. Tad tokių išlaidų, kiek parlamentinei veiklai reikia eiliniams Seimo nariams, ministrams tikrai nereikia. Manau, jų iš viso nereikėtų skirti“.

Tuo tarpu krašto apsaugos ministrė R.Juknevičienė portalui 15min.lt sakė, kad tai vienintelės lėšos, iš kurių ji išlaikanti savo, kaip Seimo narės,  biurą apygardoje. Ar tarp darbų ministerijoje spėja ten nuvykti? „Pirmadienį kaip tik vykstu. Sunku, žinoma, visur spėti, – pripažino R.Juknevičienė. – Bet toks gyvenimas“.

R.Juknevičienė patikino, kad už išlaidas parlamentinei veiklai privalės griežtai atsiskaityti, tad išleisti be reikalo negalės. Gerai nors tiek. Bet pinigai biudžete juk vis tiek numatyti.

Portalas 15min.lt primena, kad ragindamas visus veržtis diržus, premjeras Andrius Kubilius jau skyrė priedus prie atlyginimų savo patarėjams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min