Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 15d. 10:29 , Atnaujinta: 2021 balandžio 15d. 10:57

Vyriausybės norą įvesti galimybių pasą ir laisvinti karantiną sveikina net opozicija, bet pasigenda strategijos

Saulius Skvernelis, Algirdas Sysas ir Vigilijus Jukna
15min nuotr. / Saulius Skvernelis, Algirdas Sysas ir Vigilijus Jukna

Opozicija palankiai vertina Vyriausybės planus atlaisvinti dalį karantino ribojimų bei šalyje įvesti galimybių pasą, nors sergamumas COVID-19 pastaruoju metu auga. Tiesa, opozicijos lyderio, buvusio premjero Sauliaus Skvernelio nuomone, ministrų kabinetas veikia be strategijos, nevaldo vakcinacijos ir testavimo procesų, klaidina gyventojus, kai komunikuoja apie vakcinas.

Ketvirtadienį Seime žurnalistų kalbintas Seimo „valstietis“ S.Skvernelis teigė, jog Vyriausybė, planuodama švelninti karantino režimą, nesilaiko savo pačios patvirtino Karantino režimo ribojimų keitimo plano.

Kita vertus, pasak politiko, laisvinimų labai laukia visuomenė.

Atlaisvinimą reikėtų daryti, bet svarbu užtikrinti ir visas kitas sąlygas – saugumas, testavimas, vakcinavimas.

„Puikiai suprantame, kokie yra žmonių lūkesčiai ir <...> atlaisvinimą reikėtų daryti, bet svarbu užtikrinti ir visas kitas sąlygas – saugumas, testavimas, vakcinavimas. O kalbant apie testavimą ir vakcinavimą, čia mes matome didžiules problemas, kurios, panašu, kad niekaip nesisprendžia“, – komentavo S.Skvernelis.

Vyriausybė, anot jo, vis blaškosi tarp skiepijimo prioritetų.

„Yra nuolatinis besiblaškymas tarp prioritetinių eilių, skirtingų žinučių pasiuntimas“, – kalbėjo opozicijos lyderis.

„Testavimo apimtys dabar šiek tiek auga, bet buvo žiauriai nukritę, to priežasčių nežinom“, – tęsė jis.

Seimo narys taip pat kritikavo Vyriausybės komunikaciją, kai svarstoma vėlinti revakcinaciją pasiskiepijusiems „Pfizer“ vakcina.

„Tokie dalykai labai kenkia“, – teigė S.Skvernelis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Užtat ketinimus įvesti galimybių pasą opozicijos lyderis įvertino teigiamai: „Galimybių pasas, aš manau, diskutuotinas, bent jau aš vertinu teigiamai.“

„Mes turime suteikti galimybes šitoje sudėtingoje situacijoje žmonėms, žinant jų psichologinę būseną po tokio ilgo karantino. Galiausiai – ir dėl paslaugų verslams, kad būtų galima bent kažkiek juos paskatinti turint klientų“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Mano, kad laisvinimus reikėjo įvesti anksčiau

Opozicinės Darbo partijos frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna teigė, jog žmonės pavargo nuo griežto karantino.

„Griežtas karantinas visiškai išsisėmė, jis nepasiekė savo tikslo. Mes, veikiausiai, tris mėnesius turėjome griežtą karantiną ir atvejų ne tai, kad mažėja, bet jų pradėjo daugėti“, – žurnalistams komentavo jis.

Politiko įsitikinimu, priimti tam tikrus karantino švelninimus, pavyzdžiui, verslo srityje, reikėjo jau seniai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vigilijus Jukna
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vigilijus Jukna

„Karantino atlaisvinimas jau turėjo būti anksčiau. Tuo labiau, kad matome, jog didėja socialinė atskirtis, pajamų nelygybė, ypač regionuose“, – teigė V.Jukna.

Tiesa, politikas teigė, jog Vyriausybei trūksta aiškaus plano, kuriuo ji remtųsi keisdama ribojimus.

„Jis turi būti aiškus, kad žmonės žinotų labai aiškiai. Dabar daugeliu atveju sprendimai keičiasi netgi kelis kartus per dieną“, – vertino V.Jukna.

Planus šalyje pritaikyti galimybių pasą politikas vertino skeptiškai, esą apie tai kalbėti dar anksti.

Vyras ir žmona bus atskirti net ir šeimos lygiu?

„Vyras ir žmona bus atskirti net ir šeimos lygiu? Atsiras tam tikras išskirtinumas ir tam tikra diskriminacija plačiau žiūrint. Nesu optimistas šioje vietoje“, – komentavo „darbietis“.

Nesupranta kai kurių sprendimų logikos

Opozicijoje dirbančių socialdemokratų seniūnas Algirdas Sysas sveikino Vyriausybės sprendimą imtis karantino režimo laisvinimo, tačiau teigė, jog ne visi sprendimai logiški.

Nesuprantamas kai kurių atlaisvinimų ribojimas.

„Teigiamai vertinu, kad po ilgų raginimų atlaisvinimų atsiranda vis daugiau. Bet kol kas nesuprantamas kai kurių atlaisvinimų ribojimas – laiko prasme, dienų prasme. Koronavirusas vaikšto ir dieną, ir naktį, laiko nesirenka“, – žurnalistams Seime komentavo A.Sysas.

Jis svarstė, kad įvedus galimybių pasą „gal blogiau nebus“, tačiau ragino nekurti tam naujų dokumentų, o panaudoti turimus, tai yra tuos, kuriuos gauna nuo COVID-19 pasiskiepiję žmonės.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Sysas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Sysas

„Galim naudoti tas korteles, nebūtinai kurti naują, nes ten yra netgi individualus QR kodas. Bet jei Vyriausybė galvoja, kad kur nors galima papildomai pinigų išleisti, sukuriant dokumentą, nemanau, kad tai geriausias būdas“, – kalbėjo A.Sysas.

Vyriausybės sprendimai – jau ketvirtadienį

Dėl tolesnių karantino atlaisvinimų Vyriausybė žada apsispręsti per ketvirtadienio posėdį, rašo BNS.

Planuojama, kad per artimiausias dvi savaites darbą galės atnaujinti parduotuvės, barai, sporto klubai, teatrai ir kino teatrai, vykti renginiai su žiūrovais.

Ministrai turėtų pritarti visų prekybos centruose esančių parduotuvių atvėrimui, neleidžiant joms dirbti savaitgaliais.

Šiuo metu galinčios veikti maisto, optikos parduotuvės, vaistinės veiks kaip ir iki šiol – septynias dienas per savaitę.

Taip pat planuojama apsispręsti dėl galimybių paso, kuris suteiktų daugiau teisių turintiems imunitetą.

Ministrai turės priimti sprendimą dėl to, ar sudaryti galimybę juo naudotis turintiems neigiamą koronaviruso testo atsakymą bei jo apmokėjimo sąlygų.

Taip pat turėtų būti apsispręsta dėl abiturientų grįžimo į mokyklas nuo gegužės 3-iosios, numatyta leisti kartu su pedagogais konsultuotis 10 abiturientų.

Jeigu ministrai pritars, galės veiklą atnaujinti profesionaliojo scenos meno įstaigos ir kino teatrai, atvirose bei uždarose erdvėse vykstantys renginiai. Ministrai spręs dėl šioms veikloms taikomų ribojimų.

Taip pat siūloma vėl leisti veikti sporto klubams, numatant jiems papildomas sąlygas.

Maitinimo įstaigoms, tokioms kaip restoranai, kavinės ir barai, būtų leidžiama veikti 7–21 val., tiekiant maistą vartoti vietoje tik lauke, prie vieno staliuko sėdint ne daugiau kaip dviem žmonėms.

Dalis šių pakeitimų galėtų įsigalioti nuo pirmadienio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min