Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 9d. 14:42

Vyriausybės siekis – didinti paramą verslui ir mažinti biurokratizmą

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Penktadienį ministras pirmininkas Andrius Kubilius surengė pasitarimą, kuriame aptarti ekonomikos, paramos privačiam verslui skatinimo, darbo rinkos, užsienio investicijų pritraukimo klausimai.

A.Kubilius patikino, kad per 2008 m. gruodžio mėnesį ir pirmąją šių metų sausio mėnesio savaitę pavyko atsiskaityti su verslo įmonėmis, o artimiausiu metu atsiras galimybė verslui pasinaudoti ir tarptautinių institucijų pinigais, teigiama Vyriausybės pranešime spaudai. 

Pasak premjero, šiuo metu intensyviai deramasi su tarptautinėmis finansų institucijomis dėl paramos verslui gaivinti. Jau dabar Lietuvai numatyta 275 mln. litų ES struktūrinės paramos lėšų verslui finansuoti skirtiems projektams. Papildomą iki 1 mlrd. Lt finansavimą tikimasi gauti iš Europos investicijų banko.

Didės valstybės parama verslui (ypač statybos sektoriui), nes ketinama 800 mln. Lt. skirti daugiabučiams namams renovuoti. Vyriausybė planuoja kasmet atnaujinti 2 tūkstančius gyvenamųjų namų vietoj dabar renovuojamų 200.

Ministras pirmininkas pabrėžė, kad bus skatinamas verslo „Saulėtekis“. Rengiamas Vyriausybės nutarimo projektas, jau baigiama derinti verslo „Saulėtekio“ komisijos sudėtis, kitos procedūros. Ūkio ministerija pasirengusi per dvejus metus verslo administravimo sąnaudas sumažinti 30 proc. Sumažės verslą kontroliuojančių institucijų. Planuojama, kad iš 150-ies tokių institucijų artimiausiu metu dvidešimt bus panaikinta, o keturiasdešimt – supjungta.

Artimiausiu metu Vyriausybėje planuojama išsamiau aptarti situaciją darbo rinkoje, nedarbo problemas.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:57
26:35
00:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min