TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybės slaptumas – viešas

Dokumentai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dokumentai
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Vyriausybė savo internetinėje svetainėje skelbė, kada priėmė ne tik viešai prieinamus, bet ir slaptus nutarimus. LŽ antradienį ėmus domėtis tokiais dokumentais „be turinio“, balti lapai iš tinklalapio buvo skubiai išimti.

Vyriausybės tinklalapio duomenų bazėje galima rasti visus ministrų kabineto priimtus dokumentus. Joje atsirado ir praėjusią savaitę priimtas nutarimas, kuris, kaip skelbiama, yra riboto naudojimo. Tačiau smalsuoliai, panorėję sužinoti informaciją, kuri neturintiesiems tam tikrų leidimų yra neprieinama, turėjo nusivilti. Atsidarius dokumentą, jame galima pamatyti tik nutarimo numerį, datą ir Vyriausybės ženklą. Vietoj turinio – baltas popieriaus lapas.

Riboto naudojimo nutarimų Vyriausybės tinklalapyje skelbiamas ne vienas. Seniausias jų priimtas prieš šešerius metus.

Pagal įstatymą žyma „riboto naudojimo“ suteikiama tarnybos paslaptį sudarančiai informacijai, kurios praradimas arba neteisėtas atskleidimas gali pakenkti valstybės institucijų interesams. Riboto naudojimo informacija įslaptinama penkeriems metams, išskyrus atvejus, kai dokumente nurodomas trumpesnis slaptumo terminas.

Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Olegas Romančikas, LŽ paklaustas, kodėl tinklalapyje skelbiami dokumentai be turinio, sutiko, kad taip neturėtų būti. „Tokios tvarkos, kad privaloma apie juos pranešti, nėra. Jeigu dokumentai neskelbtini, tai kam apie juos pranešti? Taip, čia nelogiška, – tvirtino jis. – Reikės pašalinti tuos dokumentus, nes jie sukelia klausimų, į kuriuos negalime atsakyti. Greičiausiai neapsižiūrėjo mūsų darbuotojai, tuojau pataisysime.“

Tinklalapyje skelbiami tušti dokumentai sukėlė Vyriausybės Spaudos tarnybos vadovo Vyganto Švobos šypseną. „Tikrai, tuščias lapas pasirodo“, – stebėjosi jis. Valdininkas sutiko, kad iš nutarimų be turinio – žmonėms jokios naudos.

Vyriausybė neturi atskiros duomenų bazės, kurioje laikomi įslaptinti dokumentai ir kuri būtų prieinama tik teisę su jais susipažinti turintiems asmenims.

Vyriausybės kanclerio pavaduotojo O.Romančiko tvirtinimu, juos įdėti į internetą būtų nesaugu. „Elektroninėje erdvėje jų nesaugome, nes visada yra įsilaužimo galimybė. Nėra garantijos, kad to niekas nemėgins daryti, todėl su internetu nežaidžiame“, – pridūrė jis.

O.Romančikas pažadą ištesėjo – antradienį po pietų iš duomenų bazės buvo išimti per pastaruosius metus priimti žymą „riboto naudojimo“ turintys nutarimai.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min