Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 12d. 16:51 , Atnaujinta: 2019 liepos 15d. 10:37

Vyriausybės užsakyta apklausa tyrė, ar S.Skverneliui pakenkė R.Karbauskio elgesys

Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis

Po prezidento rinkimų, birželį buvo vykdoma visuomenės nuomonės apklausa, kurioje rinkėjų buvo klausiama, ar Prezidento rinkimuose į antrąjį turą nepatekusio premjero Sauliaus Skvernelio vertinimui neigiamos įtakos turėjo „valstiečių“ ir jo lyderio Ramūno Karbauskio elgesys. Paaiškėjo, kad šios apklausos užsakovė buvo mokesčių mokėtojų pinigais išlaikoma Vyriausybės kanceliarija.

Portalas Delfi ketvirtadienį paskelbė, kad „Vilmorus“ vykdytoje apklausoje buvo klausiama, kaip respondentai vertina ministro pirmininko S.Skvernelio darbą. Kitu klausimu buvo bandoma išsiaiškinti, ar šiam vertinimui, teigiamam ar neigiamam, įtakos turi „valstiečių“ frakcijos ar R.Karbauskio veikla.

Dauguma apklausos dalyvių nurodė, kad „valstiečių“ ir Karbauskio veikla turi neigiamą įtaką S.Skvernelio vertinimui.

„Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys žiniasklaidai teigė, kad apklausos užsakovas buvo iš „valstiečių“ pusės, tačiau tiek R.Karbauskis, tiek S.Skvernelio rinkimų štabas neigė užsakinėję tokią apklausą.

Premjeras S.Skvernelis apie šią apklausą kalbėjo vertindamas savo rezultatus rinkimuose. Jis sakė, kad valstiečių lyderio R.Karbauskio pareiškimai, jog „valstiečiai“ nesėkmės atveju trauksis iš valdžios, pakenkė jo rinkimų kampanijai ir tai liudija apklausos.

„Tai yra faktas. Ar tai buvo lemiamas veiksnys, ar tik padaręs kažkiek įtakos – tegul vertina, kaip sakiau, politologai ir sociologai. Yra apklausos, duomenys. Tokie pareiškimai – apskritai labai rizikingi kampanijos finišo tiesiojoje“, – per interviu Delfi portalui sakė S.Skvernelis.

Premjeras leido suprasti, kad tokią apklausą galėjo užsakyti Vyriausybė: „Aš asmeniškai – ne. O Vyriausybė yra didelis institutas.“

15min kreipėsi į premjero patarėjus Skirmantą Malinauską ir Tomą Beržinską bei klausė, ar šią apklausą užsakė Vyriausybė.

Pateikdamas oficialų atsakymą Skirmantas Malinauskas į klausimą tiesiai neatsakė: „Vyriausybės kanceliarija užsako tik tokias apklausas, kurios tiesiogiai susijusios su premjero ar Vyriausybės vertinimu, jų darbais, vykstančiomis reformomis.“

Dar kartą pasiteiravus, ar viešumoje pasirodžiusią apklausą užsakė Vyriausybė, 15min žurnalistai atsakymo nesulaukė. Vietoj to premjero patarėjas atsakė viešai, savo feisbuke.

„Taip, jis [tyrimas] užsakytas Vyriausybės kanceliarijos, nes jame tirtas pasitikėjimas būtent premjeru ir Vyriausybe. <...> Buvo įtraukti klausimai, kokį poveikį premjero vertinimui daro jį delegavusi politinė jėga ir jos vadovas“, – savo feisbuke rašė premjero patarėjas S.Malinauskas.

Patarėjas teigė, kad tokie tyrimai bus daromi ir toliau, nes tai būtinas ir labai svarbus darbo įrankis.

Pasak S.Malinausko, ši apklausa kainavo 1,2 tūkst. eurų.

R.Karbauskis: S.Skvernelis galimai supainiojo interesus

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad premjeras elgėsi nekorektiškai ir galėjo supainioti interesus.

„Partijos pirmininkas dėl tų atliktų apklausų mano, kad kai kurie joje esantys klausimai yra nekorektiški ir užsakydamas tokią apklausą S.Skvernelis galimai supainiojo interesus“, – BNS penktadienį sakė „valstiečių“ lyderio atstovė Dalia Vencevičienė.

Pasak atstovės, galimą pažeidimą turėtų įvertinti atitinkamos institucijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min