Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 3d. 12:51

Vyriausybės vadovui Klaipėdos rajono kunigai linkėjo laimingų metų ir prašė paramos

Klaipėdos rajono kunigai Andrių Kubilių vaišino kava ir priminė žėrė savo problemas.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos rajono kunigai Andrių Kubilių vaišino kava ir priminė savo problemas.

Premjeras Andrius Kubilius antradienį lankosi Klaipėdos rajone. Be oficialių susitikimų Klaipėdos rajono savivaldybėje, Muzikos mokykloje, į darbotvarkę įtrauktas ir susitikimas su vietos klebonais.

Klebonai premjerą pasitiko prie vaišių stalo. Vaišindami gana retai Klaipėdos krašte viešintį Andrių Kubilių kava, kunigai pažėrė jam savo problemas.

Kunigų teigimu, didžiausia problema parapijose – emigracija. Evangelikų liuteronų kunigas Mindaugas Žilinskas, kuriam neseniai priskirta ir Karklės parapija, A.Kubiliui pasiguodė dėl valstybinio miško problemos – vis negaunamas leidimas sutvarkyti teritoriją ir pradėti bažnyčios statybas.

Plikių-Sendvario seniūnijų klebonas Darius Trijonis premjero paprašė pinigų naujos bažnyčios statyboms. Klebonas subtiliai užsiminė, kad Plikių bažnyčia netrukus švęs 80 metų jubiliejų, todėl reikėtų paremontuoti pastatą. Problemų nestokojo ir kitos parapijos.

„Esame padėję atstatyti sudegusią Labanoro bažnyčią. Už tai sulaukėme kritikos. Yra rezervo fondas, kuriame šiuo metu yra 10 mln. Lt, tačiau pinigai gali būti naudojami tik nelaimių atveju, pavyzdžiui, gaisro padariniams tvarkyti. Siūlau kreiptis į bendruomenių fondus“, – teigė A.Kubilius.

Anot jo, pristačius daugiafunkcinių arenų didžiuosiuose miestuose, didesnis dėmesys turi būti kreipiamas į regionus. Jis priminė Lenkijos pavyzdį, kai Europos Sąjungos lėšos buvo sėkmingai panaudotos bažnyčių remontui, kartu ir bendruomenių namams.

„Mūsų problema ta, kad dalis bažnyčių net nėra įtrauktos į registrus. Pastatas stovi, bažnyčia yra, tačiau formaliai jos nėra“, – apie problemą kalbėjo A.Kubilius.

Endriejavo kunigas Stanislovas Anužis į susitikimą atvyko su dovanomis: A.Kubiliui ir Seimo narei Agnei Bilotaitei klebonas padovanojo po molinį bokalą su Endriejavo simboliais.

Prieš kelerius metus šis kunigas išgarsėjo visoje Lietuvoje, kai magistralėje Kaunas–Klaipėda važiavo prieš eismą ir buvo neblaivus.

Kunigas susitikime paragino sudainuoti A.Kubiliui „Laimingų metų“ ir čia pat prisiminė eiles: „Sunku gyventi be kunigų, dar sunkiau – be pinigų.“

Po pietų A.Kubilius planuoja susitikti su vietos bendruomenėmis ir verslininkais.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Andrius Kubilius su palyda aplankė ir Gargždų bažnyčią.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Andrius Kubilius su palyda aplankė ir Gargždų bažnyčią.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min