Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautą Gapšį norėta apklausti kaip specialųjį liudytoją

Vytautas Gapšys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytautas Gapšys
Šaltinis: BNS
1
A A

Buvusį Seimo narį Vytautą Gapšį tyrime dėl Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės Ritos Aliukonienės ketvirtadienį norėta apklausti kaip specialųjį liudytoją, tačiau jis nesutiko. „Nesutiko būti apklaustas specialiuoju liudytoju“,– BNS sakė V.Gapšio advokatas Saulius Juzukonis. Pas buvusį „darbietį“ buvo atliktos kratos, iš V.Gapšio paimtas telefonas, kompiuteris.

„Įtarimų neteikė jokių“, – BNS sakė gynėjas. Liudytoju V.Gapšys apklaustas nebuvo.

S.Juzukonis V.Gapšį gynė Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje visų instancijų teismuose. Pernai gruodį Aukščiausiasis Teismas paliko galioti Darbo partijos įkūrėjui Viktorui Uspaskichui anksčiau skirtą 6,8 tūkst. eurų baudą, V.Gapšys liko nubaustas 3,6 tūkst. eurų, buvusi finansininkė Marina Liutkevičienė – 5,7 tūkst. eurų baudomis. V.Uspaskichas ir V.Gapšys baudas jau yra sumokėję.

Atmesdamas V.Gapšio argumentus, kad jo pareigos Darbo partijoje nebuvo susijusios su buhalterinės apskaitos organizavimu ir vedimu, Aukščiausiasis Teismas nurodė, kad jis, būdamas partijos atsakingasis sekretorius, žinojo, jog partijoje ne visos piniginės lėšos yra oficialiai apskaitomos, ir davė nurodymus buhalterei Nijolei Steponavičiūtei iš neoficialiai apskaitomų lėšų apmokėti kuro bei telekomunikacijų išlaidas. Dėl tokių jo veiksmų iš dalies nebuvo galima nustatyti Darbo partijos 2004–2006 metų turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros.

S.Juzukonis sako netikintis tuo, ką teisėsauga skelbia apie galimą kyšininkavimą Darbo partijos byloje.

„Kolegija mišri, autoritetingi asmenys, ir atlikti tokius veiksmus? Neįmanoma buvo. (..) Gal ir buvo susitikimai, gal ten kas nors ką ir kalbėjo, šito nepaneigsi, bet manau, kad tyrimas tuo ir baigsis“, – mano advokatas.

S.Juzukonis sako, kad teisėjo V.Aiduko ir R.Aliukonienės nepažįsta asmeniškai ir nebendrauja. R.Aliukonienės vadovaujamas skyrius kuruoja nužudymų ir kitų sunkių nusikaltimų bylas, S.Juzukonis teigia tokių bylų nesiimantis.

VIDEO: LAT pirmininkas R.Norkus: teisėjas gali būti nušalintas, DP byla gali būti peržiūrėta

„Kaip V.Gapšiui eiti aplinkui, jeigu aš esu? Pas mus net tokios kalbos nebuvo“, – tikino gynėjas.

Ketvirtadienį Generalinės prokuratūros atstovai pranešė, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vadovės R.Aliukonienės yra susijęs su Darbo partijos bylos nagrinėjimu Aukščiausiame Teisme.

Pasak Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimo ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro Martyno Jovaišos, R.Aliukonienei ketvirtadienį bus pateikti įtarimai prekyba poveikiu stambiu mastu.

15min ir VU nuotr./Viktoras Aidukas ir Rita Aliukonienė
15min ir VU nuotr./Viktoras Aidukas ir Rita Aliukonienė

Prokurorai kol kas neatskleidžia duomenų, kaip tiksliai galėjo įvykti nusikaltimas. M.Jovaiša tik pabrėžė, kad „įtariamųjų gali būti ir daugiau“.

BNS žiniomis, tyrime dėl galimo neteisėto Vilniaus apygardos prokurorės poveikio Darbo partijos bylos nagrinėjimui ketvirtadienį kaip specialusis liudytojas buvo apklaustas bylą nagrinėjusios teisėjų kolegijos pirmininkas Viktoras Aidukas.

„Kaip V.Gapšiui eiti aplinkui, jeigu aš esu? Pas mus net tokios kalbos nebuvo“, – tikino gynėjas.

Specialaus liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka. Teisėjai turi teisinę neliečiamybę, todėl jiems taip pat negali būti pareikšti įtarimai.

Darbo partijos bylą su kasaciniais skundais Aukščiausiajame Teisme per tris posėdžius išnagrinėjo mišri Baudžiamųjų bylų skyriaus ir Civilinių bylų skyriaus septynių teisėjų kolegija.

Ją be V.Aiduko sudarė Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai Rima Ažubalytė, Tomas Šeškauskas, Armanas Abramavičius, Olegas Fedosiukas ir Civilinių bylų skyriaus teisėjos Sigita Rudėnaitė ir Birutė Janavičiūtė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min