Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautas Gapšys: energetikos ministro pozicija priklauso Darbo partijai

Vytautas Gapšys
BFL nuotr. / Vytautas Gapšys
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbo partijos prezidiumo narys Vytautas Gapšys 15min.lt pirmadienį sakė, kad jeigu premjeras Algirdas Butkevičius neketina energetikos ministru skirti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovo, šis postas turi būti atiduotas Darbo partijai. Pasak jo, „darbiečiams“ Energetikos ministerija buvo skirta dar prieš tai, kai LLRA prisijungė prie valdančiosios daugumos.

LLRA Vyriausybėje nebus skiriamas joks postas, pirmadienį pareiškė premjeras, socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius.

V.Gapšys pabrėžė, kad apie premjero sprendimą nebeskirti LLRA atstovo energetikos ministru Darbo partija informuota nebuvo.

Darbo partija sieks energetikos ministro posto

Jeigu nebus skiriama lenkams, ši pozicija pagal koalicinę sutartį turi priklausyti Darbo partijai, kaip tai buvo tariamasi kadencijos pradžioje.

Politiko teigimu, Darbo partija ketina apsvarstyti susidariusią padėtį: „Šita situacija rutuliojasi jau savaitę ir įvairiausi scenarijai yra galimi. Kad premjeras padarys tokį pareiškimą, nežinojau. Vienas iš scenarijų tikrai turėjo būti toks, kad premjerui sunku dirbti toliau su lenkų atstovais energetikos ministro pozicijoje.“

„Jeigu nebus skiriama lenkams, ši pozicija pagal koalicinę sutartį turi priklausyti Darbo partijai, kaip tai buvo tariamasi kadencijos pradžioje“, – sakė jis.

V.Gapšys pabrėžė, kad tuo metu, kai nebuvo žinoma, kad prie valdančiosios koalicijos prisijungs LLRA, energetikos ministro postas buvo pažadėtas Darbo partijai: „Kadangi taip susiklostė, kad koalicija buvo išplėsta, niekas nenorėjo užleisti pozicijų, o mes užleidome savo poziciją. Jeigu LLRA nelieka, pagal visas kvotas ta pozicija atitenka Darbo partijai.“

Premjeras turi nepartinių kandidatų

Premjeras A.Butkevičius teigia, kad energetikos ministro postas turėtų atitekti Darbo partijai, tačiau tarp jo norimų matyti kandidatų – ir nepartiniai specialistai.

„Pagal kvotų pasiskirstymą tai turėtų būti Darbo partijos deleguotas žmogus, bet tikiuosi, kad rasime sutarimą, kad būtų kompetentingas žmogus, kuris būtų labai gerai susipažinęs su dabartiniais projektais ir išmanytų energetikos sektorių“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Jis teigė kol kas negalintis įvardyti kandidatų pavardžių, tačiau pažymėjo, kad „yra ir mokslo žmonės, ir kiti tokie ekspertai, kurie ir nepriklauso jokiai partijai“.

Koalicijoje susidariusią padėtį valdantieji ketina aptarti antradienį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min