Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautas Landsbergis balsavo už anūką Gabrielių: „Žmogus dar gali išmokti griežti smuiku“

Vytautas Landsbergis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytautas Landsbergis
Šaltinis: 15min
0
A A

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis penktadienį dalyvavo partijos pirmininko rinkimuose ir nebeslėpė, kad juose palaiko savo anūką europarlamentarą Gabrielių Landsbergį, o ne jo konkurentę Seimo vicepirmininkę Ireną Degutienę.

Prieš pirmąjį rinkimų turą V.Landsbergis buvo apsisprendęs savo anūko viešai nekritikuoti, bet atvirai palaikymo irgi nereiškė. Tačiau penktadienį, 15min.lt klausiamas, ar lengva buvo pasirinkti, už ką atiduoti savo balsą, V.Landsbergis žodžių į vatą nevyniojo.

„Lengva, nelengva. Tiesiog žmogus dar gali išmokti griežti smuiku. Turi perspektyvą“, – primindamas I.Degutienės pasisakymą apie jo anūką šyptelėjo V.Landsbergis.

Tiesiog žmogus dar gali išmokti griežti smuiku. Turi perspektyvą.

I.Degutienė „Lietuvos ryto“ televizijai prieš savaitę šmaikštaudama sakė, kad partija – tai didelė bendruomenė, kaip didelis orkestras ir esą negerai, jei jai vadovauti ateina vienas jaunas gražus ir žavingas smuikininku prisistatęs, bet niekada juo negrojęs žmogus.

V.Landsbergis, klausiamas, ar jo anūkui iš tikrųjų nėra per anksti stoti prie partijos, kuriai priklauso vos pusantrų metų, vairo, profesorius G.Landsbergį palygino su Sokratu.

„Smuiku groti niekad ne per anksti. Net Sokratas senatvėje pradėjo mokytis groti fleita. Iš jo pabandė juoktis: „Ką tu čia, seni, sugalvojai groti fleita?“. O jis sako: „Aš dar galiu išmokti“, – juokėsi V.Landsbergis.

Priminė patirtį Prezidento rinkimuose

Jis pripažino, kad demokratijos švente šių partijos pirmininko rinkimų pats nevadintų, nes „vien procedūra – tai ne demokratija“. Klausiamas, ar abu pirmininko rinkimuose dalyvaujantys kandidatai jai nustato teisingą diagnozę dėl per didelės arogancijos, V.Landsbergis pripažino, kad šiuo metu partijoje iš tiesų susiformavę prasti papročiai, kuriuos reikėtų keisti.

Taip pat V.Landsbergis apgailestavo, kad paskutinėmis dienomis dėl partijos pirmininko rinkimų kilęs šurmulys jam nemaloniai primena 1993 m. Prezidento rinkimus.

„Kai aš kandidatavau į prezidentus, laikraštis „Respublika“ išspausdino didelį tekstą, kad Landsbergį palaiko Henrikas Daktaras iš kalėjimo. Dabar žiūriu, kad visuomenė netoli pažengė per tuos dvidešimt metų“, – sakė jis.

Greičiausiai taip V.Landbergis reagavo į pastarosiomis dienomis iš I.Degutienės palaikymo stovyklos skleidžiamus gandus neva G.Landsbergio prie TS-LKD vairo labiausiai laukia Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko.

VIDEO: TS-LKD pirmininko rinkimai
Penktadienį ir šeštadienį vyksta TS-LKD partijos pirmininko rinkimų antrasis turas. Jame dalyvauja du kandidatai – I.Degutienė ir G.Landsbergis. Rinkimus laimės kandidatas, surinkęs daugiausiai balsų. Pirmajame ture G.Landsbergis gavo 4526 balsus, o I.Degutienė – 3913.

TS-LKD pirmininkas renkamas dviejų metų kadencijai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min