Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 16d. 14:51

Vytautas Landsbergis: dabar kai kas svaiginasi ne dūmais, o „referendūmais“

Vasario 16-osios minėjimas prie Signatarų namų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vasario 16-osios minėjimas prie Signatarų namų.

Vasario 16-osios proga tradicinis minėjimas surengtas prie Signatarų namų Vilniuje. Čia pagrindiniu akcentu kasmet tampa Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio kalba. Šįkart jis savo dėmesį skyrė referendumui dėl žemės pardavimo. Anot V.Landsbergio, referendumo organizatorių tikslas – susipykti ar net išstoti iš Europos Sąjungos, o Vladimiras Putinas apie tokią Lietuvą sapnuoja net Sočyje.

„Nutariau pasidalinti mintimis apie šachmatus ir dūmus“, – savo kalbą pradėjo V.Landsbergis ir pajuokavo sulauksiąs žurnalistų pašaipų, kad šie dalykai nesusiję.

Tačiau, europarlamentaro teigimu, šie dalykai labai susiję ir jis prisiminė savo studentišką jaunystę, kai daug vyresni „strateginiai partneriai“ prie languotos lentos „pūsdavo man į veidą „Belamor“ papirosų dūmų kamuolius, kad apsvaigęs, neįžvelgdamas net vieno ėjimo į priekį padaryčiau kokią istorinę klaidą“. „Išgraužk, būdavo mano atsakymas, o rūkyti vis tiek nepradėjau“, – kalbėjo V.Landsbergis.

Tikslas yra susipykti su ES, o dar geriau, ką skelbia ponas Šliužas (Pranciškus Šliužas, vienas iš referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams organizatorių, – red.past.), išstoti iš jos. Putinas net Sočyje sapnuoja apie tokią Lietuvą, – kalbėjo V.Landsbergis.

Dabar svaiginamasi ne dūmais, o „referendūmais“. V.Landsbergis apgailestavo, kad nemažai intelektualų, dvasininkų, matyt, neskaitę, parėmė Juliaus Pankos parengtą tekstą.

„Jausmai dėl tėvynės ima viršų, bet į tėvynę pažvelkime ir iš proto pozicijų ir bent porą ėjimų į priekį. Ant klystančių brolių pykti nereikia, tik nebūtinai turime patekti į klaidą. Lietuvoje stumiamas dar negirdėtas antieuropinis „referendūmas“, tokia jo esmė, tik slepiama apgavystėmis, pradedant nuo tos, kad mūsų sąjungininkai europiečiai gudriai suplakami su viso pasaulio užsiniečiais“, – savo kalboje rėžė V.Landsbergis.

Europarlamentaras ir pirmasis atkurtos Lietuvos Respublikos vadovas po 1990-ųjų Kovo 11-osios įsitikinęs – tikslas yra visai kitoks: „Tikslas yra susipykti su ES, o dar geriau, ką skelbia ponas Šliužas (Pranciškus Šliužas, vienas iš referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams organizatorių, – red.past.), išstoti iš jos. Putinas net Sočyje sapnuoja apie tokią Lietuvą“, – ironiškas frazes bėrė V.Landsbergis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vytautas Landsbergis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vytautas Landsbergis

Jis priminė, kad reikėtų pagalvoti ne tik apie žemę, bet ir žemėlapį, kuriame aiškiai matosi, kur yra demokratinė Europa, o kur – Putino Eurazija. „Tad ką toliau renkasi Lietuva? Nereikia Europos, tai krenti į Euraziją. Atgal į narvą“, – sakė V.Landsbergis.

O ponai Panka ir Šliužas atsiims raudonosios žvaigždės ordinus iš paties kunigaikščio Murzos rankų, – sakė V.Landsbergis.

Parduoti žemės užsieniečiams ir taip sumažinti Lietuvą, pasak V.Landsbergio, niekas negali. O jeigu ūkininkas parduos dalį savo žemės latviui, sutaręs dėl kainos, tai nieko baisaus tame nėra.

V.Landsbergio teigimu, priėmę draudimą parduoti žemę užsieniečiams gautume trečiosios šalies statusą, kaip Rusija ir Baltarusija.

„Ką tars broliai ukrainiečiai? Jie pasišventę kovoja už savo laisvę pasirinkti Europą. Mes lyg remiam, užjaučiam, bet patys užsimoję kai kurie prieš Europą. Ne viskas joje ir mane žavi, bet tai reikštų atsidūrimą vakume ir laukiančią Euraziją, iš kurios liūno atrodėm išsiveržę“, – kalbėjo Atkuriamojo Seimo vadovas.

Todėl V.Landsbergis pasiūlė P.Šliužui su savo antieuropietiška propaganda nuvažiuoti į Ukrainą ir galbūt „apstulbę ukrainiečiai susivoks, nepadarys klaidos, atsuks Europai nugarą, o ponai Panka ir Šliužas atsiims Raudonosios žvaigždės ordinus iš paties kunigaikščio Murzos rankų“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min