Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautas Landsbergis Europos Parlamente kelia Ignalinos atominės uždarymo klausimą

Vytautas Landsbergis
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vytautas Landsbergis
Šaltinis: 15min
0
A A

Europarlamentaras Vytautas Landsbergis ES biudžeto ir finansinio programavimo komisarui Janusz Lewandowskiui priminė Europos Sąjungos įsipareigojimus, išdėstytus Lietuvos stojimo sutartyje, padengti Ignalinos atominės uždarymo išlaidas iš specialiai tam skirto ES fondo.

„Tai dėllėšų, skirtų uždaryti sovietinio tipo atominę jėgainę be finansinės katastrofos mūsų šaliai, nes tuo metu ES sutartimi dėl Lietuvos stojimo į ES, įsipareigojo padengti uždarymo išlaidas iš specialiai tam skirto ES fondo.

Dabar mes girdime, jog pažadėta parama bus mažinama triskart lyginant su reikalinga suma. Be to, yra nustatoma improvizuota data tos paramos pabaigai. Toliau gyvenkite kaip jums išeina. Tai ne tik stiprus smūgis šaliai, atsigaunančiai po krizės, o ateinantis iš Europos Sąjungos, bet ir nereikalingas pagrindas anti-europietiškiems jausmams ir nusivylimui pačia Sąjunga.

Ar yra kokių nors galimybių išvengti šių neigiamų pasekmių dėl dabar Komisijos planuojamo sprendimo?“, – sakė parlamentaras.

Reaguodamas į V.Landsbergio išsakytas mintis Komisaras J.Lewandowski pažymėjo, kad Lietuvos jėgainė nėra vienintelė ES: „Turime dar ir kitas uždaromas jėgaines Slovakijoje ir Bulgarijoje“.

Jo teigimu, Herman Van Rompuy pateiktame biudžeto projekte skiria Lietuvai 210 milijonų finansavimą, kuris viršija kitų dviejų paminėtų jėgainių uždarymui numatytas lėšas.

„Lietuvos atvejis yra sąžiningai svarstomas, bet jūs turite pasirinkti vieną iš trijų prioritetų: tiesiogines išmokas, sanglaudos fondą arba Ignaliną. Negalime visko padaryti vienu ypu, nes yra taupoma visos ES mastu“, – akcentavo ES Komisaras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min