Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautas Landsbergis Europos Parlamente: „Berkut“ padalinys Ukrainoje turi būti paleistas

Vytautas Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytautas Landsbergis
Šaltinis: 15min
0
A A

Europarlamentaras Vytautas Landsbergis Europos Parlamento Europos liaudies partijos (ELP) frakcijos užsienio reikalų darbo grupės posėdyje pareiškė, kad akivaizdu, jog Rusija Ukrainos atžvilgiu naudoja šantažą siekdama bent dalimis „atsiimti“ teritorijas. Jo nuomone, žudydamas ir kankindamas Ukrainos piliečius „Berkut“ padalinys prarado teisėtumą, todėl jis turi būti paleistas.

„Ar Rusija leis Ukrainai tapti demokratija? Situacija rodo, jog Rusija naudoja šantažą, siekdama bent dalimis „atsiimti“ teritorijas, šiuo metu grasindama atplėšti Krymą. Tai įrodė Gruzijos pavyzdys, o dabar ir Ukraina atsiduria panašioje situacijoje“, – teigė V. Landsbergis.

„Represiniai įstatymai, varžantys piliečių susirinkimo teisę, net negali būti vadinami įstatymais, nes tai tėra vadovo, prarandančio legitimumą, įsakai be jokio deramo balsavimo“, – pažymėjo jis.

Sankcijoms reikia sudaryti „Berkut sąrašą“ – tiems, kurie nusprendė panaudoti šį represinį ir terorizuojantį padalinį prieš taikius protestuotojus, bei tiems, kurie sprendė, kad pareigūnai šiame padalinyje būtų apmokomi vadovaujantis neapykantos žmonėms, – sakė V.Landsbergis.

Tą pačią dieną Ukrainos Aukščiausioji Rada didele dauguma balsų atšaukė visą „įstatymų“ paketą.

V.Landsbergio įsitikinimu, laisvė kalintiesiems turi būti suteikta kaip politiniams suimtiesiems, nes jie ten atsidūrė dėl savo politinių veiksmų.

„Sankcijoms reikia sudaryti „Berkut sąrašą“ – tiems, kurie nusprendė panaudoti šį represinį ir terorizuojantį padalinį prieš taikius protestuotojus, bei tiems, kurie sprendė, kad pareigūnai šiame padalinyje būtų apmokomi vadovaujantis neapykantos žmonėms, demokratinėms kiekvieno piliečio teisėms dvasia. Jų veiksmai demonstravo šią neapykantą“, – sakė jis.

Anot V. Landsbergio, „Berkut“ padalinys turi būti paleistas ar reorganizuotas, nes žudydamas ir kankindamas piliečius prarado teisėtumą ir garbingumą.  Be to, jo teigimu, siūlytina įsteigti apskritą stalą dėl pereinamojo laikotarpio valdžios,  vyriausybės sudarymo iki priešlaikinių rinkimų, kaip buvo padaryta 1989 m. Lenkijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min