Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 16d. 15:25

Vytautas Landsbergis: jei norime, kad Lietuva būtų, likime joje

Vytautas Landsbergis sako kalbą.
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vytautas Landsbergis

Norėdami išsaugoti Lietuvą, turime joje likti ir dirbti jos labui, ketvirtadienį iš Signatarų namų balkono Vilniuje kreipdamasis į čia susirinkusią didžiulę minią žmonių, sakė buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

„Jeigu norime, kad būtų Lietuva, piliečiai turi likti Lietuvoje ir sausinti pelkę. Reikia daug prisiminti, nieko nepamiršti, saugoti ir ginti svarbiausiąją pilį – Lietuvos garbę. (...) Gana skelbti nusivylimus, ginkime žmonišką teisingumą ir mylėkime ateitį Lietuvoje“, – sakydamas šventinę kalbą, skirtą Valstybės atkūrimo dienai, kalbėjo profesorius.

V.Landsbergis pažymėjo, kad be dvidešimties Lietuvos Tarybos narių, prieš 94 metus paskelbusių apie nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimą, nebūtų dabartinės valstybės.

„Jei ne jie, viskas galėjo būti kitaip. Galėjo nebebūti Lietuvos, tik sušalęs Šiaurės Vakarų kraštas, kuriame iki pat Baltijos su savo lenkais ir tuteišiais visi jau sovietais virtę, giedotume „Ačiū Stalinui už saulę“. Kad nesame tokie, kad apskritai esame, ačiū Vasario 16-osios vyrams. Ir pirmiausia juos užauginusioms motinoms“, – kalbėjo europarlamentaras.

Savo kalboje V.Landsbergis ragino saugoti savo valstybę, „neišsirauti jos dabar patiems“ ir „sugebėti pažvelgti į save“. „Prieš 20 metų mums nepatiko, kai tankas pervažiavo mergaitę. O dabar jau patinka? Ir supraskime vieną istorinį dalyką: kiekvieną kartą, kai užeina ledynmetis, ir vėl atsitraukia, lieka pelkė. Po ją klampoja mamutai ir krokodilai, bet štai ten, už Katedros, aukštuma, o joje – pilis, į kurią veda Pilies gatvė. Pilyje nuo amžių telkiasi piliečiai, gina ją kaip savo gyvastį ir garbę“, – sakė profesorius.

1918 metų vasario 16 dieną Jono Basanavičiaus vadovaujama Lietuvos Taryba paskelbė atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pagrindais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min