Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautas Landsbergis: „Klaipėda ir Visaginas yra „profesoriaus Putino“ taikiniai“

Vytautas Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytautas Landsbergis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaidėda ir Visaginas yra Rusijos taikiniai Lietuvoje, kuriuose gerai padirbėjus „profesoriaus Putino asistentams“ būtų galima suorganizuoti referendumus dėl atsiskyrimo nuo Lietuvos. Tai šeštadienį Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos tarybos posėdyje sakė jos garbės pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis. Jis siūlo nuo tokios galimybės apsidrausti neleidžiant Lietuvoje kurtis jokioms „dvikalbėms“ autonomijoms ir priešintis tam, kad referendumui surengti užtektų 100 tūkst. šalies piliečių parašų.

Rusija – neototalitarinė imperija

„Susibrandinusi ir pasirengusi neototalitarinė Rusijos imperija žengia į naują realių atsikariavimų etapą. (…) Tikslas yra užimti viską. Kai kur pirmiau užimama žemė ir visi žmonės puola ant kelių, garbina valdovą. Kitur – užimami protai, kad paskui būtų lengva ir prisijungti žemę“, – sakė V.Landsbergis.

Neototalitarinė Rusijos imperija žengia į naują realių atsikariavimų etapą. Tikslas yra užimti viską.

Jis tikino, kad vienintelis tarptautinis įstatymas, kurio dabar dar tebesilaiko Rusija yra force majoure, todėl ji turėtų būti skubiai šalinama iš Jungtinių Tautų organizacijos, nes pati iš šios bendruomenės jau išstojo pasirinkusi ne įstatymo valdžios, o jėgos kelią.

Tokioje situacijoje, anot V.Landsbergio, visas Lietuvos problemas telieka vertinti vieninteliu prioritetiniu nacionalinio saugumo požiūriu.

V.Landsbergis pabrėžė, kad itin svarbus mūsų šalies piliečių dvasinio pasipriešinimo stiprinimas ir ramus atsakas informaciniame kare – neįsiveliant į Rusijos primetamas temas.

„Nesiginčyk su piktu kvailiu, nes galbūt jam to ir reikia. Jis kalba nesąmones, arogantiškai, įžeidžiamai ir, jeigu mandagūs europiečiai ar demokratai amerikiečiai pradeda ginčytis ir aiškinti, kad galbūt tu čia sakai neteisingai, tai jis tik juokiasi „va, jie jau ginčijasi su manimi“, – pažymėjo V.Landsbergis.

Jokio skirstymosi į Žemaitiją ir Vilniją

Pagrindinis dalykas, kuriuo dabar reikia rūpintis Lietuvoje, anot V.Landsbergio, yra visokių separatistinių idėjų gesinimas.

„Valstybės atsparumo požiūriu visai nepalaikytinos regioninio separavimosi idėjos. Kažkas anksčiau propagavo net mūsų pačių tarpe Lietuvos dalymą į keturis etninius regionus. Dabar matome į ką tai gali išvirsti. Etninio ar net buvusio istorinio atskirumo šūkiais itin domisi profesoriaus asistentai iš Latvių gatvės. Todėl savitumas – taip, atskirumas – ne. Tegu būna aiški mūsų nuostata“, – kalbėjo TS-LKD garbės pirmininkas.

Anot jo, būtina stebėti ir visokias keistas pagoniais ar sarmatais pasivadinusių žmonių grupes socialiniame tinkle „Facebook“, nes Rusija tik ir telaukia, kad jos taptų aktyvesnės.

Etninio ar net buvusio istorinio atskirumo šūkiais itin domisi profesoriaus asistentai iš Latvių gatvės.

„Tai yra skaičiuojama, kada tų lengvai sušaukiamų, organizuotų naivuolių skaičius sieks 100 tūkst. ir vienu mygtuko paspaudimu, dar ir su palengvintų referendumų antplūdžio perspektyva Lietuvoje bus galima daryti ištisinį chaosą“, – pareiškė jis.

V.Landbergis pažymėjo, kad konservatoriai turi aiškiai kviesti boikotuoti antieuropinį žemės nepardavimo referendumą.

Taip pat jis ragino nepalaikyti siūlymų leisti dvikalbius užrašus bei asmenvardžių rašymą originalo kalba. Anot jo, tai pasitarnautų Lietuvos federalizavimui.

„Tik naivuoliai plepa apie atskirai paimtą dvigubą „v“, o tyčia nematydami pridurmui sėlinančios graždankos, kuriai netrūktų atsirasti ir ginkluotų gynėjų“, – sakė V.Landbergis.

Jis tikino, kad su lenkais dabar reikia kalbėti apie bendrą gynybą ir raginti neleisti Lietuvos lenkų rodyti kaip penktosios kolonos. Jis kvietė partijos kolegas verčiau rengti bendras šventes Rytų Lietuvoje, pavyzdžiui, gegužės 3 d. Konstitucijos parengimo proga,  ir dalyvauti lenkų organizuojamuose renginiuose.

Be to, konservatorius ragino partijos kolegas, kad šie daugiau kalbėtųsi su verslu, nes jie yra pirmas „papirkimo pelnu“ objektas.

Pagrindiniai taikiniai – Klaipėda ir Visaginas

V.Landsbergis kvietė konservatorius aktyviau dirbti savivaldybėse, kad jose daugiau nekiltų tokių minčių, kaip leisti statyti milžiniškus Maskvos namus, iš kurių bus galima viską stebėti ir šnipinėti. Taip pat jis minėjo pavojus Druskininkuose ir Pagėgiuose.

„Per Nemuną permestas tiltas į Tilžę, skirtas važiuoti sunkiam, net šarvuotam tranportui į Klaipėdą, nors ir dabar. Jeigu reiks ir važiuos. Ar yra pasirengimas tokiai invazijai?“ – klausė jis.

Klaipėdos kraštas yra taikinys. Visaginas yra taikinys.

V.Landsbergio teigimu, „profesorius Putinas“ jau parodė, kad gali mestelėti karių, paimti kokį Visaginą ir kukuokite, visas gerbiamas demokratinis pasauli, jei tie, kas čia buvo šeimininkai, nebuvo pasiruošę ir niekuo neatsakė“.

Konservatorius nurodė, kad Klaipėdoje situacija jau yra zonduojama numetant internetines peticijas, todėl ten Lietuva turi būti itin akyla.

„Klaipėdos kraštas yra taikinys. Galimas, bet ne visiškai genialus. Visaginas yra taikinys. Nieko ten nereiškia, nesunku sušaukti gyventojų susirinkimą, kuriame būtų pasakyta, kad čia mūsų miestas, mes jį pastatėme ir kaip mes nuspręsime, taip ir bus. Gal tų žmonių nėra daug. Gal Lietuvos rusų tarpe blaivaus proto yra, bet rūpintis reikia“, – pabrėžė jis.  

Tik naivuoliai plepa apie atskirai paimtą dvigubą „v“, o tyčia nematydami pridurmui sėlinančios graždankos, kuriai netrūktų atsirasti ir ginkluotų gynėjų.

Kvietė mokytis karybos

TS-LKD garbės pirmininkas pažymėjo, kad dabar Lietuvoje į Savanoriškas krašto apsaugos pajėgas būriais traukiantis jaunimas turi būti tinkamai aprūpintas, kad jų noras ginti savo valstybę neprapultų. Jei visų savanorių mokyti ir rengti kariuomenė nebesuspės, vasarą V.Landsbergis siūlė savo partijos kolegoms rengti jiems stovyklas ir paskaitas. Taip pat jis ragino remti Šaulių sąjungą.

„Mūsų partijos narių jungimasis į Šaulių sąjungą būtų itin sveikintinas, kaip ir jaunimo registravimasis atlikti savanorišką nors dviejų mėnesių karinį pasirengimą. Tai taip paprasta. Gal mes galime pasirodyti kaip tikra patriotinė ir pavyzdinė organizacija?“ – ragino europarlamentaras.  

Be to, jis siūlė partijos skyriuose turėti žmonių, kurie nuolat stebėtų ir fiksuotų valstybės saugos problemas.

„Prisiminkime, kaip buvo 1990-1991 m., kai visa Lietuva buvo tiesiog informacinis tinklas, skambinantis žinomais telefonais apie visokius įtartinus pavojingus dalykus“, – siūlė tam tikra prasme atgaivinti Sąjūdžio karštąją liniją V.Landsbergis.

Nebekeikti socialdemokratų

Be to, TS-LKD garbės pirmininkas teigė, kad istorinė atsakomybė dabar krinta ant konservatorių ir socialdemokratų pečių. Todėl jis kvietė savo partijos narius liautis visuomet kritikuoti oponentus ir visuomet prieš tai pagalvoti, kas ta kritika pasinaudos.

Jis sakė, kad gana lygintis, kada ir kas ką padarė, ir niekinti vieni kitius, dabar esą  laikas vienytis ir kovoti tiek su Lietuvos prasigėrimu, tiek su emigracija.

„Čia taip, kaip tu durnas, ne, tu durnas. Toksai dėmenų žaidimas. Kažkiek pakilkime“, – kvietė jis.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min