TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautas Landsbergis: Lietuvai skelbiamas psichologinis branduolinis karas

Džiugios nuotaikos D. Grybauskaitės rinkimų štabe
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytautas Landsbergis
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos Sąjūdžio garbės pirmininko, Europos Parlamento nario Vytauto Landsbergio teigimu, Lietuvai, statant atomines elektrines Kaliningrade ir Baltarusijoje, yra skelbiamas psichologinis branduolinis karas.

„Dabar prieš Lietuvą skelbiamas psichologinis branduolinis karas. Štai turėsime savo sienose dvi branduolines jėgaines, apie kurias yra kabinami makaronai, kad tai nauja sistema, ne tokia kaip Černobylio, ji bus labai saugi. Bet ar ji bus labai saugi, mes pamatysime po to, kai arba liksime gyvi, arba neliksime. Tada nebus kam konstatuoti, matote, jie sakė netiesą“, – savo kalboje Sąjūdžio suvažiavime sakė V.Landsbergis.

Pasak europarlamentaro, tai suplanuoti Rusijos veiksmai, norint padaryti įtaką Lietuvos valstybingumui.

„Skelbiamas tas branduolinis psichologinis karas, kurio pirmas tikslas yra ne pagaminti energijos Karaliaučiaus kraštui, kurios jam tiek nereikia, arba Baltarusijai, kuri gali pasigaminti toliau, bet šeimininkas iš Maskvos įsakė statyti ant Lietuvos sienos, kad jei kas nors atsitiks, papildomai bus išspręstas ir keršto ar būsimos kolonizacijos klausimas – vienu šūviu du zuikiai, arba sukuriant nepasitikėjimo, netikrumo, baimės atmosferą, kad žmonės jaustų, jog gyvena vulkano papėdėje ir trauktusi nuo tų sienų kur nors toliau“, – kalbėjo Sąjūdžio garbės pirmininkas.

Kalbėdamas apie Rusiją, V.Landsbergis minėjo ir „Nord Stream“ projektą, ir dujotiekio galimą neigiamą įtaką Baltijos jūrai.

Štai turėsime savo sienose dvi branduolines jėgaines, apie kurias yra kabinami makaronai, kad tai nauja sistema, ne tokia kaip Černobylio, ji bus labai saugi, – sakė Vytautas Landsbergis.„Lietuvą reikia išsaugoti ginant nuo jos kaimynių, ar vieno pagrindinio kaimyno, kuris nenori, kad būtų Lietuva, kaip ir istoriškai nenorėjo nuo caro Ivano laikų“, – sakė jis.

„Dabar džiaugsmingai skelbiama, kad vamzdis baigiamas tiesti ir jo padaryta žala yra nedidelė, bet skelbia tas, kas suinteresuotas propaganda. Taip pat, kaip ir tada, kai Europos Parlamento reikalavimas, kad būtų nepriklausomas tyrimas apie poveikį aplinkai, nebuvo padarytas“, – sakė Sąjūdžio garbės pirmininkas.

Pasak jo, nuo šių grėsmių ir turėtų saugoti Sąjūdis, kuris jau padarė savo darbą vedant Lietuvą į nepriklausomybę.

„Dabar Sąjūdžiui tenka neišvengiamai kitokia funkcija: tęsti dvasinį išsilaisvinimą, nes čia turime labai duobėtą kelią, pilną spąstų. Turime budėjimo ir žadinimo funkciją“, – tvirtino V.Landsbergis.

„Reiktų labai plačiai ir esmingai suprasti mūsų užduotį, kuri yra Lietuvos gynyba. Gynyba, ne pirmiausia gynybinėmis pajėgomis, bet suvienytomis, visomis dvasinėmis, moralinėmis, sveiko proto ir patriotizmo pajėgomis. Tai užduotis išsaugoti“, – kalbėjo europarlamentaras.

V.Landsbergis savo kalboje minėjo ir 2006 metais mįslingomis aplinkybėmis žuvusį Vytautą Pociūną, prie kurio mirties aplinkybių tyrimo esą itin prasidėjo Sąjūdis.

„Sąjūdis ėmėsi iniciatyvos, Sąjūdis sudarė visuomeninę komisiją, vadovaujamą Kazimiero Motiekos. Tai buvo svarbi Sąjūdžio veikla, nes kviečiant net nekviestus liudininkus, išgirstant ir kaupiant faktus, kurių nereikėjo tuometiniams oficialiems tyrėjams, skandinantiems ir žlugdantiems teisybę. Sąjūdis neleido numarinti tos bylos ir galų gale jos kaltinimas buvo perkvalifikuotas – nuo nelaimingo atsitikimo iki įtariamos žmogžudystės“, – sakė europarlamentaras.

Lietuvos Sąjūdis yra visuomeninė ne pelno siekianti organizacija, asmeninės ir pilietinės iniciatyvos pagrindu siekianti tvirtinti nepriklausomą demokratinę teisinę Lietuvos valstybę, garantuojančią žmogaus ir piliečio teises bei laisves, siekianti prisidėti prie atviros pilietinės tautinės visuomenės ugdymo.

Sąjūdis stengiasi tęsti Lietuvą į nepriklausomybę atvedusio Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio siekius ir tikslus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min