Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 13d. 12:51

Vytautas Landsbergis: Nobelio taikos komitetas nesutiko atšaukti Michailui Gorbačiovui skirtos premijos

Michailas Gorbačiovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Michailas Gorbačiovas

Pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis teigia, kad Norvegijos Nobelio taikos komitetas jau svarstė, ar atšaukti Nobelio taikos premiją, įteiktą buvusiam Sovietų Sąjungos prezidentui Michailui Gorbačiovui.

15min.lt skelbė, kad per kruvinus Sausio 13-osios įvykius tėvo Apolinaro Juozo Povilaičio netekęs Robertas Povilaitis pareiškė penktadienį raštu kreipęsis į Nobelio taikos komitetą prašydamas atšaukti 1990 metais M.Gorbačiovui skirtą prestižinę premiją.

„Mano giliu įsitikinimu, tuometinis Sovietų sąjungos prezidentas M.Gorbačiovas, kaip valstybės vadovas, yra atsakingas už SSRS ginkluotųjų pajėgų, SSRS vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomenės ir SSRS valstybės saugumo komiteto (KGB) pajėgų veiksmus 1991m. sausio 13-ąją, kurie vertintini kaip karo nusikaltimai ir/arba nusikaltimai žmoniškumui“, – sakė jis.

Anot V.Landsbergio, Nobelio taikoks komitetas atšaukti premiją M.Gorbačiovui anksčiau svarstė ne Lietuvos prašymu.

„Dėl to į komitetą kreipėsi norvegų visuomenė, labai įžymūs žmonės, kreipimųsi buvo ir iš kitų šalių, – penktadienį žurnalistams kalbėjo europarlamentaras. – Nobelio taikos komitetas paskelbė nuomonę, kad sovietų kariuomenės veiksmai ir M.Gorbačiovo vaidmuo yra visiškai nesuderinami su Nobelio premijos dvasia, tačiau atimti... Procedūros tokios nėra“. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min