Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautas Landsbergis pagyrimais saviškiams nesižarsto

Vytautas Landsbergis
ikrauk.lt reporterės Anželikos Stackevič nuotr. / Vytautas Landsbergis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos suvažiavime Vytautas Landsbergis pareiškė kalbėsiąs ne apie krizės įveikimą ir ekonomiką, o apie moralinius dalykus. Todėl jis žadėjo mažiau optimistinių dalykų, negu jų buvo partijos vadovo Andriaus Kubiliaus kalboje.

V.Landsbergis neskubėjo girtis nuveiktais savo darbais, nežarstė pagyrų ir savo partijos vadovaujamai Vyriausybei. Jis susitelkė į visuomenės problemas ir kėlė tai, kas jo manymu šiuo metu yra svarbiau, negu prasidedantis ekonomikos augimas.

Anot europarlamentaro, TS-LKD Politikos komiteto pirmininko V.Landsbergio, šiuo metu didysis Lietuvos uždavinys yra išlikti. „Neišliksime, jeigu nebus šeimų ir vaikų, o jų nebus, jeigu neturėsime tam tinkamos aplinkos. Ir nepadės čia naujųjų pranašų propaguojama meilė sau“, – kalbėjo V.Landsbergis.

Europarlamentaro teigimu, norint išlaikyti lietuviams brangią Lietuvą, būtina išlaikyti lietuvių kalbą, stabdyti kalbos eroziją. „Bendraukime šia kalba su vaikais, kuriems neužtenka vos keliolikos minučių pasikalbėjimo kasdien. Tegu mokyklos moko lietuvių kalbos grožio, o ne vien kaip prasimanyti pinigų. Kalbant vien burna, o ne širdimi ir protu, išeina tik burnojimas“, – sakė įtakingas konservatorius.

Anot V.Landsbergio, pagrindinis priešas, kuriam šiuo metu yra pralaimima, – girtuoklystė, nuo kurios išmiršta kaimas, ypač jauni vyrai, bet taip pat ir moterys. Negailėjo kirčių jis ir savižudžiams, vaikžudžiams, nes tie, kurie neleidžia gimti vaikams, dalyvauja Lietuvos žudyme. Prie to žudymo prisideda ir gailestingumo neturintys gydytojai, ir daugybė kitų žmonių. „Kiekvienas tegu pažvelgia į save, ar jis prideda gyvybės ir vilties Lietuvai, ar atima“, – retoriškai klausė V.Landsbergis.

Kritikos politikas nepagailėjo ir verslininkams. „Turėjo krizė nuosmukį, dabar situacija gerėja. Bet ar sėkmės džiaugsmas lieka tik vadovų kabinetuose, ar juo dalinamasi ir su paprastais darbininkais, ypač tais, kurie gyvena ant skurdo ribos. Nuo kiekvieno veiksmų priklauso, ar Lietuva gyvens ir kaip ji gyvens“, – sakė V.Landsbergis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min