Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 25d. 14:47

Vytautas Landsbergis pašiepė lietuvius: žodis „tauta“ rašomas iš didžiosios raidės, nors pusė lietuvių net neina į rinkimus

Vytautas Landsbergis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vytautas Landsbergis
Konservatorius Vytautas Landsbergis šeštadienį sakė, kad yra patenkintas Konstitucinio Teismo sprendimu, kuriame numatyta, kad referendumas dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams būtų antikonstitucinis. Pasak jo, nauju altoriumi virsta tauta, nesuprantanti, kaip yra svarbu dalyvauti rinkimuose.

„Galų gale Konstitucinis Teismas pasakė tai, ką mes bandėme sakyti ir anksčiau“, – šeštadienį vykusio TS-LKD partijos tarybos posėdžio metu sakė V.Lansbergis.

Penktadienį Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Lietuvoje negali būti tokių Konstitucijos pataisų, kuriomis būtų paneigti Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) įsipareigojimai. Tai reiškia, kad referendumas dėl draudimo žemę parduoti užsieniečiams būtų antikonstitucinis. 

„Aišku, kad tai palies Europos Sąjungą, tai palies mūsų sutartį. Mes pažeidžiam sutartį ir net tie propagandistai bandydavo sakyti, kad neaišku, ar mus išmes. Gal neišmes iš Europos Sąjungos, gal kaip nors kitaip būsim apsijuokę, būsim žeminami, neteksime tam tikrų Europos Sąjungos paramos būdų. Tai ne vien finansinė parama, bet ir politinė parama, politinė apsauga mūsų gana nestabilioje, trapioje geopolitinėje situacijoje, tai mums numoti ranka, ar mus remia, ar mus gerbia Europos Sąjunga, būtų savižudybė. Galų gale tai pasakė ir Konstitucinis Yeismas“, – kalbėjo V.Landsbergis.

Ko gero, draugas Vaigauskas bus prispaustas pripažinti tuos ten nevykusius parašus, kad jų kaip ir netrūktų, – sakė V.Landsbergis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas aiškino, kad įtarimų dėl referendumo antikonstitucingumo jam kilo dar vasarą. VRK suskaičiavo, kad iki 300 tūkst. parašų, reikalingų referendumui, trūksta maždaug 8 tūkst. parašų. Tačiau, ištaisius trūkumus, parašų būtų daugiau, nei reikia.

V.Landsbergis sakė beveik neabejojantis, kad trūkumai bus ištaisyti.

„Ko gero, draugas Vaigauskas bus prispaustas pripažinti tuos ten nevykusius parašus, kad jų kaip ir netrūktų. (…) Einame į riziką visuotinio populistinio referendumo, kuris atvertų duris neribotiems lengvai skelbiamiems referendumams. Kitos valdžios struktūros darytųsi net mažai reikalingos, jeigu galima surinkti parašų ir viską padaryti su klaustuku“, – kalbėjo V.Landsbergis.

Esą negalima visko palikti spręsti tautai, kuri yra viskuo nusivylusi ir net į rinkimus neina.

„O čia galbūt tauta pabalsuos. Tauta, žinoma, iš didžiosios raidės rašoma. Čia toks naujas altorius statomas, nors, kaip žinome, pusė Lietuvos gyventojų neina į rinkimus ir nebalsuoja. Čia yra brandos stoka, mes turėtume tuo rūpintis, kad žmonės nebūtų nusivylę politika apskritai. Mes turėtume būti tais, kuriais yra mažiau nusiviliama, kurie gali parodyti skirtumą“, – partiečiams šeštadienį sakė V.Landsbergis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

02:22
00:16
00:50

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min