TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautas Landsbergis siūlo priešinantis Astravo AE apginti Lietuvos lenkus

Lenkai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lenkai
Šaltinis: 15min
0
A A

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Politikos komiteto pirmininkas , europarlamentaras Vytautas Landsbergio kritika, kad Lietuva nepakankamai protestuoja prieš kaimyninės valstybėse planuojamas statyti atomines elektrines.

Premjeras Andrius Kubilius ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė su tokia kritika nesutinka

„Tas rezultatas, kad turime štai dvi pasaulio žymiausias kompanijas, dalyvaujančias atrenkant strateginį investuotoją į mūsų atominę elektrinę yra labai geras,suteikiantis galimybę ne tik mums pasirūpinti energetikos saugumu, bet ir iš esmės spręsti klausimą ir duoti atsakymą dėl šalia planuojamų statyti elektrinių“, – mano A.Kubilius.

Tuo tarpu V.Landsbergis mano, kad Lietuva nepakankamai stengiasi Europos sąjungą įtikinėdama bent jau nepirkti tų elektrinių pagamintos elektros.

„Dėl Ragainės jėgainės išgirdome klausimą, kad gal nebus kur dėti tos energijos, tai ekonomiškai neapsimokės, mes neimsime išdidžiai. O vokiečiai ims, o lenkai ims. Ar mes dirbame politiškai kur nors? – klausė V.Landsbergis.

Anot jo, keisčiausiai čia atrodo Vokietija, kuri atsisako savo atominių elektrinių, bet nesibodi jos pirkti iš Rusijos.

„Formulė labai paprasta: energija – mums, pinigai – rusams, o „brudas“- jums. Ir tai vadinasi Europos solidarumas“, – kalbėjo V.Landbergis.

Anot europarlamentaro Lietuva turėtų daugiau kalbėti apie energetiką su Vokietijos ambasadoriumi mūsų šalyje, Vokietijos vadovais.

„Galima švelniai paliesti tą klausimą, bet galima ir nešvelniai. Galima nepatikti, bet jei mus palaidos su apgailestavimu, kad jie buvo tokie malonūs, tokie švelnūs, gaila, kad jų nebėra...“, – ironizavo V.Landsbergis.

Siūlo ginti Lietuvos lenkus

Be to, pasak europarlamentaro, per mažai kalbama apie ekonominę žalą Vilniui, šalia stovint atominei elektrinei.

„Astravas, jei jis būtų, jis įtakotų pirmiausia psichologiškai. Kas norės į Vilnių ir jo apylinkes investuoti, klabėti apie rekreacinius regionus čia, jie čia ant galvos pakabintas atomas ir dar su eksperimentiniais reaktoriais“, – klausė V.Lansbergis.

Be to, europarlamentaras užsiminė, kad protestas prieš Astravo elektrinę galėtų palenkti į konservatorių partijos pusę Vilniaus rajone gyvenančius Lietuvos lenkus.

„Nukentės ir ten gyvenantys lenkai, bet ar Lenkų rinkimų akcija, pasiėmusi KGB majorą, gins lenkus nuo realaus pavojaus ir negerumo? Tai mes ginkime. Jie mūsų piliečiai“, – siūlė TS-LKD Politikos komiteto pirmininkas.

Sukritikavo kovą su korupcija

Griežtos Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Politikos komiteto pirmininko Vytauto Landsbergio kritikos sulaukė ir vienu didžiausių Vyriausybės pasiekimų premjero Andriaus Kubiliaus nuolat pristatoma kova su korupcija.

Anot V.Landsbergio, kova su korupcija nevyksta pakankamai greitai, o jei tuos pokyčius stabdo koalicijos partneriai, TS-LKD nepakankamai aiškiai tai išdėsto.

„Mes savo programoje turėjome eilę svarbių punktų, kurie labai lėtai ir sunkiai ėjo į priekį, nes kaip girdėdavome, todėl, kad nepritaria koalicijos partneriai. Mes norime permainų, jie šitoje vietoje, kovoje prieš korupciją permainų nenori. Tai mes taip pat neišryškinome to skirtumo", – kalbėjo TS-LKD Politikos komiteto pirmininkas.

Ar Lenkų rinkimų akcija, pasiėmusi KGB majorą, gins lenkus nuo realaus pavojaus ir negerumo? Tai mes ginkime, – siūlo V.Landsbergis. Anot jo, netinkamai kovojama su teismų uždarumu, primindamas, kad Lietuvos Aukščiausias teismas išteisino buvusį Valstybės turto fondo (VTF) vadovą Povilą Milašauską, kaltintą piktnaudžiavus tarnyba ir padarius valstybei žalos privatizuojant bendrovę "Alita".

„Kažkas kažkur neveikia, ar įstatymų lygmenyje, ar pareigūnų lygmenyje. Mes turime komentuoti, turi būti partijos balsas girdimas“, – tvirtino V.Landsbergis.

Savo ruožtu A.Kubilius teigė, kad kovoje su korupcija yra labai stipriai pasistūmėta į priekį.

„Nieko nėra baigtinio. Kovoje su korupcija esminis persilaužimas įgyvendintas mūsų politine valia daugeliui priešinantis. Esminis persilaužimas buvo pasiektas. (...) Energetika yra išvaduota iš tų oligarchinių dalykų, tendencijų, nuo kurių ji buvo visiškai priklausoma dvidešimt metų. Šitą vagą ir toliau turime varyti, nes galime gaudyti smulkius kyšininkus, bet nesusitvarkius su energetika, nieko nepadarysi“, – teigė A.Kubilius.

Anot jo, per dvejus su puse metų iš esmės pertvarkyti viešieji pirkimai, sutvarkytas ES fondų skirstymas, stipriai juda ir kova su šešėline ekonomika ir kontrabanda.

„Kad iš tikrųjų dar yra neišspręstų problemų, mes matome, bet sakyti, kad nieko nepadaryta irgi neteisinga. Kartais tenka pasakyti, profesorius Landsbergis žino ne visas detales mūsų veiksmų“, – teigia premjeras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min