Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 13d. 10:58

Vytauto Landsbergio patarimas jaunimui: paklauskite tėvų, kur jie buvo Sausio 13-ąją

Vytautas Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytautas Landsbergis

Vytautas Landsbergis sako, kad Sausio 13-oji tiems, kurie tada dar negyveno tuo metu, turėtų būti ne mažiau įdomi nei Žalgirio mūšio istorija.

„O čia yra didelis privalumas, kad ne vadovėlį skaitai, kur kokie nors istorikai parašė puslapį apie Žalgirio mūšį,  bet aplink tave vaikšto daugybė istorikų, kurie gali papasakoti, kaip tai buvo.  Kiekvienoje šeimoje tėvai ar seneliai galėjo papasakoti ir apie pasipriešinimą, ir apie buvimą Sibiro tremtyje, grįžimą iš ten. Tai yra vaikštantys istorijos vadovėliai“, – teigia V.Landsbergis.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės  gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje.

Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Nors kariškiams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.

VIDEO: Vytautas Landsbergis kalba apie Sausio 13-ąją jaunimui

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

00:50
03:50
22:36

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min