Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 08, 16:10 Atnaujinta 2016 08 08, 17:26

Vytautui Gapšiui pateikti įtarimai kyšininkavimu

Darbo partijos vicepirmininkas Vytautas Gapšys pirmadienį neteko teisinės neliečiamybės ir tą pačią dieną buvo pakviestas į apklausą Generalinėje prokuratūroje. Jam pateikti įtarimai kyšininkavimu.

„Turbūt pateiks įtarimus“, – dar prieš apklausą pas prokurorą Justą Laucių prognozavo V.Gapšys.

Kartu su politiku į prokuratūrą atvyko advokatas Saulius Juzukonis.

Klausiamas, ar atsakinės į prokuroro klausimus, V.Gapšys tikino, kad kalbės tik tada, jei prokuroras pirmiausia atsakys į klausimus jam.

„Atsakysiu po to, kai prokuroras atsakys, ar jis pateiks medžiagą, ar nepateiks“, – šypsojosi V.Gapšys.

Po apklausos V.Gapšys pripažino sulaukęs įtarimų.

„Oficialiai pareiškė įtarimus dėl tų pačių dalykų, dėl kurių jau kreipėsi prokuroras į Seimą“, – neslėpė politikas.

Pasak jo, į detales prokuroras pirmadienio apklausoje, kuri truko valandą, nesileido, tik pildė anketinius duomenis.

„Minėjo, kad ateityje tos informacijos bus daugiau, tada mes susipažinsime su medžiaga ir, natūralu, galėsime atsakyti į klausimus. Šiandien jokių naujų esminių negu jums yra žinoma, matyta, aš negavau. Įtarimo tekstas sutampa su kreipimosi į Seimą“, – sakė V.Gapšys.

Prokuratūra teigia turinti pagrįstų įtarimų, kad V.Gapšys susitarė priimti ir paėmė 25 tūkstančių eurų kyšį iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio.

V.Gapšys neneigia, kad prieš rinkimus su daugeliu transliuotojų tarėsi dėl palankesnių reklamos sąlygų, bet tvirtina įstatymų nepažeidęs.

„Nėra jokio nusikaltimo sudėties teisine prasme. Nusikaltimas ar nusižengimas įstatymams nėra padarytas“, – sakė jis pirmadienį.

Iš pradžių V.Gapšys nenorėjo atsisakyti Seimo nario mandato, tačiau praėjusią savaitę persigalvojo ir nutarė trauktis iš Seimo.

Tačiau rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose jis dalyvauti neatsisako. Tapęs kandidatu į Seimą V.Gapšys vėl atgaus teisinę neliečiamybę ir nežada jos atsisakysiantis pats.

Kiek gali trukti tyrimas, V.Gapšys sako prtokuroro neklausęs, nes laiko „filosofiniams klausimams“ nebuvo.

„Mes nesėdėjome prie arbatos puodelio ir nediskutavome filosofiniais klausimais. Prokuroras turėjo atlikti savo darbą. Jis tą darbą atliko, surašė visus dokumentus. Kadangi prokurorai padėjėjų neturi, kurie už juos spausdintų, tai jis ilgą laiką tiesiog spausdino anketinius duomenis“, – aiškino V.Gapšys.

Pokalbį Generalinėje prokuratūroje V.Gapšys skubėjo pabaigti sakydamas, kad skuba pas penkiametį sūnų, kuris pirmadienį neteko pirmo pieninio danties.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min