Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytenis Andriukaitis prašo gydymo įstaigų vadovų per du mėnesius parengti darbo užmokesčio tvarką

Medikai operacijos metu.
Petro Katausko nuotr. / Vytenis Andriukaitis prašo gydymo įstaigų vadovų per du mėnesius parengti darbo užmokesčio tvarką
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kreipėsi į šalies gydymo įstaigų vadovus, ragindamas parengti darbo apmokėjimo tvarkos savo įstaigose projektus ir iki š.m. rugsėjo 1 d. pateikti juos tvirtinti ministerijai. Pasak ministro, būtina bendra sveikatos priežiūros įstaigų darbo užmokesčio politika, kad darbuotojų atlyginimai nepriklausytų vien tik nuo vadovų valios, o būtų skaičiuojami pagal tam tikrus kriterijus, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Įstaigų vadovai turi suvokti, kad jie vieni  nieko nenuveiks, gerus veiklos rezultatus lemia specialistų gebėjimai. Todėl būtina skatinti jų norą gerai dirbti ir užsidirbti“, – sako sveikatos apsaugos ministras.  V.P. Andriukaitis taip pat atkreipia dėmesį į sunkią slaugytojų, kurių atlyginimai skaičiuojami pagal etatus, o ne atliekamų manipuliacijų ar procedūrų skaičių, padėtį. Pasak ministro, slaugytojos, skirtingai nuo gydytojų negali suspėti dirbti per kelias darbovietes, turėti jose po 0,1 ar 0,5 etato. 

Sveikatos apsaugos ministras  primena,  kad esant reikalui, įstaigų vadovai gali kreiptis į Valstybinę ligonių kasą ir gauti reikiamą informaciją apie atskirus specialistus, dirbančius keliose įstaigose. Tokie duomenys gali būti svarbūs, sprendžiant darbo laiko apskaitos dalykus. 

„Įstaigos vadovai yra atsakingi už darbuotojų dienos ir savaitės darbo trukmę, darbo ir poilsio režimą. Tuo tarpu keliose įstaigų dirbantys specialistai dažnai nepaiso darbo ir poilsio režimo, darbo trukmės, turi sveikatos problemų, o  tai kelia pavojų pacientų saugai“, – sako V.P.Andriukaitis.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį vidutinis mėnesinis darbo užmokesčio fondas išaugo  iki 150 mln. litų, tai keliais milijonais daugiau negu buvo 2008 m., prieš prasidedant krizei, tačiau vidutinis darbo užmokestis nepakito.  Todėl, pasak ministro, V. P. Andriukaičio būtina bendra sveikatos priežiūros įstaigų darbo užmokesčio politika, kad atlyginimai būtų nustatomi ne vadovo nuožiūra, o remiantis tam tikrais kriterijais, įvertinus atliekamo darbo sudėtingumą, stažą, darbuotojo kvalifikaciją, kenksmingas sąlygas ir pan.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min