2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2014 01 03 /13:45

Vytenis Povilas Andriukaitis su Bendruoju pagalbos centru susiriejo dėl vėjais paleistų 2 mln. litų

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis Generalinei prokuratūrai apskundė Bendrąjį pagalbos centrą (BPC), dėl kurio ministerija nespėjo laiku įgyvendinti Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto, susijusio su greitosios medicinos automobilių parko atnaujinimu. Dėl BPC specialistų veiksmų Sveikatos apsaugos ministerija tikina patyrusi beveik 2,3 mln. litų žalą. BPC atkerta, kad šiuo kreipimusi ministerija bando dangstyti savo klaidas.
Vytenis Povilas Andriukaitis
Vytenis Povilas Andriukaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

BPC atstovai nusišalino nuo problemų sprendimo?

Ministro prašyme Generalinei prokuratūrai rašoma, kad 2007 m. birželio mėnesį Sveikatos apsaugos ministerijos Viešojo pirkimo komisija, nagrinėdama Greitosios medicinos pagalbos (GMP) įrangos įsigijimo klausimus ir siekdama užtikrinti šios įrangos funkcionalumą, lengvą naudojimą ir suderinamumą su BPC kuriama bendra sistema, kreipėsi į BPC deleguoti į darbo grupę savo ekspertą. BPC deleguotas specialistas-ekspertas parengė ir tikslino reikalingos įsigyti GMP įrangos techninę specifikaciją ir programinės įrangos reikalavimus, dalyvavo jos pirkimuose ir teigiamai įvertino du GMP įrangos pirkimus.

Valstybės kontrolė nustatė projekto įgyvendinimo pažeidimą, paskyrė 100 proc. sankciją ir įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją gražinti jai išmokėtas ES finansuojamo projekto lėšas – 2 299 500 Lt.

Tačiau pradėjus diegti ES lėšomis įsigytą GMP įrangą, kilo problemų. Sveikatos apsaugos ministerija 2010 m. balandžio mėnesį apie tai informavo BPC ir paprašė pateikti papildomas rekomendacijas kilusioms problemoms spręsti. Tačiau BPC tai daryti oficialiai atsisakė.

Liepta grąžinti beveik 2,3 mln. litų

Ministerija pažymi, kad minėta greitosios medicinos pagalbos automobilių kompiuterių ir GPS bei programinė įranga, dėl savo nesuderinamumo su projekto lėšomis įsigytais GMP automobiliais, o ypač dėl to, kad laiku nebuvo įdiegta BPC kuriama bendra sistema, turėjo būti iškomplektuota ir perduota kitoms GMP stotims.

Dėl minėtų priežasčių Valstybės kontrolė su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra nustatė projekto įgyvendinimo pažeidimą, paskyrė 100 proc. sankciją ir įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją gražinti jai išmokėtas ES finansuojamo projekto lėšas – 2 299 500 Lt.

Sveikatos apsaugos ministerija, pateikusi Generalinės prokuratūros prašo atlikti pateiktų faktų bei dokumentų teisinį įvertinimą ir spręsti, ar yra teisinis pagrindas ginant viešąjį interesą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai netinkamo BPC tarnautojų pareigų atlikimo, dėl ko Sveikatos apsaugos ministerija patyrė didelę žalą.

Papildyta 13.45

BPC vadovas: tai tik ministro viešųjų ryšių akcija

Tuo tarpu BPC laikinasis vadovas Tadas Maroščikas teigia, kad į prokurorus kreipęsis sveikatos apsaugos ministras V.P.Andriukaitis siekia pridengti savo vadovaujamos įstaigos klaidas.

„Vertinu tai kaip viešųjų ryšių akciją, siekiant nuslėpti savo neūkiškumą, nesugebėjimą įsigyti tai, ko reikia“, – BNS penktadienį sakė T.Maroščikas.

Vertinu tai kaip viešųjų ryšių akciją, siekiant nuslėpti savo neūkiškumą, nesugebėjimą įsigyti tai, ko reikia, – sakė T.Maroščikas.

Anot T.Maroščiko, deleguotas BPC atstovas – kompetentingas IT specialistas, kuris atliko savo darbą, tuo metu sprendimus dėl pirkimo priėmė visa SAM sudaryta viešųjų pirkimų komisija.

„Nematau pagrindo, kodėl čia reikėtų kaltinti BPC, tiksliau jos specialistą, kad jis neva nusprendė už visus ir liko pats kalčiausias, kad ta įranga nebuvo kažkur panaudota. Noriu pabrėžti, kad ne jisai nusprendė. Jisai galbūt kažką pasiūlė, bet apsisprendė visa SAM viešųjų prikimų komisija“, – teigė T.Maroščikas.

Jo teigimu, BPC atstovas buvo vienas iš viešųjų pirkimų komisijos narių, bet sprendimus dėl to, kokios, kiek ir kam įrangos reikia, priėmė ne jis vienas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min