Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 3d. 17:26

Yla iš maišo: priemokos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje

Rimantas Jonas Dagys – socialinės apsaugos ir darbo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rimantas Jonas Dagys dar visai neseniai kalbėjo, kad būtina taupyti.

Sunkmetis – tik tautai. Tuo tarpu ministerijų klerkus stengiamasi pinigais pamaloninti ir už viršvalandžius, ir už stropumą, ir už šiaip gerus darbus. O svarbiausia, ministerijose visada moka paaiškinti, jog visokios papildomos išmokos – būdas taupyti. Naujausias to pavyzdys – priemokos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje.

Kai žurnalistams tapo žinoma, jog  priemokos prieš Naujuosius metus išmokėtos ir Socialinės apsaugos bei darbo ministerijoje, buvo išplatintas pranešimas spaudai.  Jame pripažįstama, jog 139 ministerijos darbuotojams gruodį išmokėta 62,3 tūkst. litų priemokų. Taip esą apmokėti viršvalandžiai, kai ministerijos darbuotojai skubiai rengė įstatymų projektus. Vienam darbuotojui vidutiniškai išmokėta 448,57 lito.

Kaip naujienų portalui 15min.lt aiškino ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus atstovai,  valstybės tarnyboje esą negalima pažeisti įstatymų, už viršvalandžius reikia atlyginti.  Pranešime spaudai taip pat aiškinama, jog ministerija iš 2008-iesiems skirto darbo užmokesčio fondo sutaupė ir į biudžetą grąžino 302,9 tūkst. litų.

Tą patį, beje, teigia Sveikatos apsaugos ministerija. Pirmadienį po pranešimų, jog viceministrei ir dviem ministro patarėjoms išmokėtos priemokos, ministras Algis Čaplikas tikino, kad ministerija vis tiek sutaupė pinigų, nes galėjo patarėjų turėti keturis. O dabar esą yra tik trys.

Beje, sausio mėnesio pabaigoje socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys aiškino apie būtinybę taupyti. „Gyventojai turi žinoti, kad situacija prasta, ir jai rengtis: nešvaistyti turimų santaupų, pajamų, o verslininkai – nesiimti pernelyg optimistinių investicijų", – sake R.Dagys. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min