Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ž.Pinskuvienė atsistatydina iš Darbo partijos pirmininkės pareigų, iš partijos pašalintas Viktoras Fiodorovas

Živilė Pinskuvienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Živilė Pinskuvienė
Šaltinis: 15min, BNS
7
A A

Širvintų merė Živilė Pinskuvienė traukiasi iš Darbo partijos pirmininkės pareigų. Tai ji padarė Širvintose vykstančiame partijos tarybos posėdyje. Širvintose sušauktas Darbo partijos Prezidiumo posėdis iš partijos pašalino Viktorą Fiodorovą.

Apie Ž.Pinskuvienės sprendimą 15min informavo „darbietis“ Viktoras Fiodorovas. Pasak jo, laikinuoju partijos vadovu tapo buvęs kultūros ministras Šarūnas Birutis.

„Linkiu, kad būtų užkirstas kelias niekur nevedančioms intrigoms ir chaosui. O šiandien, nebijodama priimti sau asmeniškai nepalankų politinį sprendimą, teikiu atsistatydinimo iš Darbo partijos pirmininko pareigų pareiškimą“, – partijos išplatintame pranešime spaudai sakė kiek daugiau nei pusmetį „darbiečiams“ vadovaujanti Širvintų merė.

„Tačiau tai nereiškia mano pasitraukimo, tai vienintelė galimybė organizuoti tiesioginius partijos pirmininko rinkimus“, – pridūrė ji.

Išplatintame pranešime Ž.Pinskuvienė aiškino ir savo apsisprendimo motyvus.

„Darbo partijos pirmininkės pareigas pradėjau eiti pačiu sunkiausiu laikotarpiu. Po pralaimėtų Seimo rinkimų, kuriems buvo išnaudota daug darbo ir energijos, daug finansų. Partija krito į dugną. Vienas po kito savo ambicijas pradėjo rodyti žmonės, kuriems partija tebuvo įrankis asmeniniams tikslams bei naudai pasiekti. Ir jei man reiktų įvardinti pagrindinę priežastį, kodėl šiandien Darbo partija nėra parlamentinė partija, tai įvardinčiau būtent tai, kad mums labiausiai pakenkė ne oponentai, ne kokia nors juodosios buhalterijos byla, bet ydinga partijos, kaip organizacijos vidinė kultūra, kurią sąlygojo pavieniai asmenys, kurstantys intrigas ir siekiantys vien savo asmeninės naudos. Asmenys, kurie kenkė ne man, bet visai partijai.

Vietoj to, kad burtųsi, kad koncentruotųsi į veiklą ir tikslus, ėmė purkštauti tuščiomis ambicijomis ir ardyti. Gaila, kad kai kuriems, pabrėžiu, kai kuriems buvusiems Seimo nariams taip ir liko nesuprantama, kad pažadai, duoti žmonėms yra tas tikslas, kuris turi vesti į priekį. Kad ištartas žodis turi tapti darbu. Labai tikiuosi, kad jausti asmeninę atsakomybę už savo sprendimus ir veiksmus mūsų partijoje taps įprasta kiekvienam. Džiaugiuosi, kad per šį laikotarpį mūsų partija stipriai apsivalė. Atkrito daugelis savanaudžių, įvairių perėjūnų. Mums pavyko išlaikyti tvirtą struktūrą, kurti strategines gaires, nustatyti pagrindines veiklos kryptis“, – pranešime sako Ž.Pinskuvienė.

Priminsime, kad Ž.Pinskuvienė atsistatydina praėjus savaitei po Darbo partijos įkūrėjo, europarlamentaro Viktoro Uspaskicho sugrįžimo į šią politinę jėgą.

Dar balandį partijai tuomet nepriklausęs V.Uspaskichas ragino „darbiečius“ keisti jos vadovybę.

Ž.Pinskuvienė antradienį linkėjo jam „netapti tariamu partijos gelbėtoju, panašiu į peroną atvykstantį ir iš jo išvykstantį traukinį“.

„Tai jis partiją ir jos žmones palieka, ir mes jį palydime, mojuodami nuo ašarų drėgnomis nosinaitėmis, tai jis vėl sugrįžta ir mes jį vėl sutinkame garsiais plojimais. O po kiek laiko viskas kartojasi iš naujo ir vėl viskas tas pats“, – sakė Širvintų merė.

„Esu tvirtos nuomonės, kad partijos lyderis neturi būti kelių intrigantų stumdomas, periodiškai užvažiuojantis gelbėti žmonijos. Lyderis turi būti tas, kuris gali partijos žmonėms pirmiausia užtikrinti stabilumą“, – kalbėjo ji.

Ž.Pinskuvienė Darbo partijai vadovavo nuo pernai gruodžio, kai po nesėkmingų Seimo rinkimų atsistatydino tuometis partijos lyderis Valentinas Mazuronis.

Viktoras Fiodorovas pašalintas iš Darbo partijos

Antradienį taip pat pranešta, kad Širvintose sušauktas Darbo partijos Prezidiumo posėdis iš partijos pašalino Viktorą Fiodorovą. Jis pirmą kartą buvo įspėtas prieš keletą mėnesių, o antradienį Prezidiumas priėmė ryžtingą sprendimą jį šalinti iš partijos narių sąrašo, pranešė partija, išplatinusi pranešimą spaudai.

V.Uspaskichas Darbo partiją įkūrė 2003 metų spalį ir iki 2013 metų su nedidele pertrauka buvo jos pirmininku. Tais metais Vilniaus apygardos teismas jį ir kelis kitus „darbiečius“ pripažino kaltais dėl „juodosios“ buhalterijos. Tuomet politikui skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

2015 metų gruodį, Apeliaciniame teisme baigiant nagrinėti šią baudžiamąją bylą, V.Uspaskichas pranešė pasitraukiantis iš Darbo partijos. Apeliacinis teismas už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą jam skyrė 6,8 tūkst. eurų baudą. Tokią pačią bausmę paliko ir Aukščiausiasis Teismas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min