Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 10 11, 17:50

Z.Vaigauskas: paskutinės apylinkės rinkimų duomenys neskelbiami dėl techninių kliūčių

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) internete vis dar neskelbia vienintelės Vilkaviškio apygardos Pūstapėdžių rinkimų apylinkės duomenų Seimo rinkimuose. VRK vadovas sako, kad to nedaroma, nes antradienį dalyje apylinkių perskaičiuojant balsus būtų pateikiama netiksli informacija.
Zenonas Vaigauskas
Zenonas Vaigauskas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

VRK vadovas Zenonas Vaigauskas aiškina, kad visų apylinkių balsai suskaičiuoti dar sekmadienį, jie baigti skelbti pirmadienį, tačiau vienoje, Pūstapėdžių apylinkėje teko tikslinti protokolą ir tai padaryta tik antradienį. Kol kas viešai rodomi tik antradienio ryte, 8 val. buvę duomenys be šios apylinkės, nes balsus per sistemą „susigrąžino“ ir kai kurios kitos balsus perskaičiuojančios apygardos, tad skelbiant informaciją, ji būtų netiksli.

„Dabar daug apylinkių yra „paimtų“, bet mes norime duomenis tikslinti jau po to, nes vyksta perskaičiavimai ir kandidatų prašymu, skaičiuojami ir pirmumo balsai. Mes sustabdėme (duomenų skelbimą), kadangi pakeisti duomenis kurios nors apylinkės reikia kuriam laikui ją „paimti“ iš mūsų sistemos. Šiuo metu yra kelių apygardų duomenys paimti ir mes nenorime, kad ten nuliai atsirasų, užtat šitos negalime atstatyti“, – BNS paaiškino Z.Vaigauskas.

Pūstapėdžių apylinkė yra Vilkaviškio rinkimų apygardoje, kur antrajame ture dėl vietos Seime varžysis premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas Kęstutis Smirnovas.

Kaip BNS aiškino apygardos pirmininkas Algimantas Simanynas, dviejų rinkimų apylinkių komisijos privėlė smulkių klaidų protokoluose, todėl juos teko tikslinti. Jis sakė, kad protokolai VRK buvo pateikti per elektroninę sistemą antradienio rytą.

Šiuo metu dalis rinkimų apygardų perskaičiuoja 5 proc. biuletenių, kuriuose vertinami pirmumo balsai daugiamandatėje apygardoje, kaip numato įstatymai. Kai kurios perskaičiuoja balsus ir kandidatų vienmandatėse apygardose prašymu – tokia galimybė numatoma, jei skirtumas tarp kandidatų yra mažiau nei 50 balsų ir pasikeitimas turėtų lemiamos įtakos kandidatui patenkant į antrąjį turą.

Dėl rinkimų naktį sekmadienį nepagrįstai ilgai neskelbtų rezultatų VRK tinklalapyje, taip pat dėl galimo rinkėjų duomenų nutekėjimo dalis politinių partijų atstovų kritikavo Z.Vaigauską, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai inicijavo kreipimąsi į Seimo pirmininkę dėl Z.Vaigausko atstatydinimo. Politikai sako, kad VRK vadovas turėtų užbaigti antrąjį rinkimų turą ir tik tuomet turėtų būti sprendžiamas jo klausimas. Pats Z.Vaigauskas sako, kad neketina dirbti toliau, nes po rinkimų baigiasi jo kadencija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min