Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žadama imtis kelio Smiltynė-Nida rekonstrukcijos

Jūra.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kuršių nerija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Susisiekimo ministerija informavo, kad 2011 metais planuojama skelbti konkursą valstybinės reikšmės krašto kelio Smiltynė – Nida rekonstravimo techniniam projektui koreguoti pagal naujai Neringos savivaldybės išduotą projektavimo sąlygų sąvadą.

Kelias Smiltynė – Nida yra vienas blogiausių krašto kelių, pasižymintis didžiuliu avaringumu. Didžioji dalis kelio yra be kelkraščio, todėl yra blogas matomumas. Migruojantys gyvūnai netikėtai pasirodo labai arti važiuojamosios dalies, tad automobiliams išvengti susidūrimo nelieka galimybių.

Kelio kokybe kiek ankščiau skundėsi Neringos vežėjas, Neringos pirminės sveikatos priežiūros centras bei kitos įstaigos. Dėl prastos kelio būklės skundžiasi ir vairuotojai: jiems nuolat tenka remontuoti automobilius. Greitosios medicinos pagalbos automobiliai yra priversti važiuoti lėtai, net kai būtina skubi pagalba, o ligoniai patiria papildomą skausmą vežami per nelygų kelią.

Diskutuota kelis metus
„Pastaruosius dvejus metus nuolatos buvo diskutuojama apie būtinybę rekonstruoti kelią Smiltynė – Nida, ypač apie atkarpą tarp Nidos ir Pervalkos. Neringos savivaldybė ne kartą kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją, Susisiekimo ministeriją. Praėjusių metų rudenį, susitikus visoms suinteresuotoms šalims buvo priimtas visus tenkinantis sprendimas. Praėjusią savaitę gautas paskutinis atsakymas iš Susisiekimo ministerijos teikia vilties“, - teigė meras V. Giedraitis.

Kaip informavo Susisiekimo ministerija, parengus patikslintą techninį projektą, jo įgyvendinimo galimybės priklausys nuo programos finansavimo. Ministerijos manymu, skirstant lėšas, krašto kelio Smiltynė – Nida rekonstrukcijai turėtų būti skirta pirmenybė.

Kelio neplatins
Radus lėšų būtų rekonstruojamas kelio ruožas nuo 36,0 iki 45,6 kilometro. Rekonstruojant kelią dabartiniai parametrai nebus didinami. Praėjusių metų rudenį vykusiame pasitarime buvo sutarta, kad kelias sieks 9 m pločio. Važiuojamosios dangos plotis sieks 7 metrus, po pusė metro bus skirta kelkraščio sustiprinimui bei po pusę metro pačiam kelkraščiui.

Susisiekimo ministerija taip pat informavo, kad parengtas privažiuojamojo kelio prie Pervalkos nuo kelio Smiltynė – Nida rekonstravimo techninis projektas, tačiau dėl pasikeitusių teisės aktų ir statybos techninių reglamentų, jis koreguotinas. Šio kelio rekonstravimas numatytas 2013 metais, tačiau realius įgyvendinimo terminus lems programai finansuoti skiriamos lėšos.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min