Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žaidimo aikštelės – ir modernios, ir sovietinės

Mieste priskaičiuojama daugiau nei tūkstantis žaidimų aikštelių, tačiau jų remontui šiemet pinigų nenumatyta, nors kai kurių įrenginių būklė apverktina.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mieste priskaičiuojama daugiau nei tūkstantis žaidimų aikštelių, tačiau jų remontui šiemet pinigų nenumatyta, nors kai kurių įrenginių būklė apverktina.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ruošdamiesi vasarai sostinės seniūnijų darbuotojai apžiūrinėja vaikų žaidimo aikšteles – čia netrukus bus vežamas naujas smėlis, tvarkomi defektai. Nors naujų aikštelių priežiūrai miestas per mėnesį skiria apie 150 tūkst. Lt, sovietinėmis ir nesaugiomis vadinamoms aikštelėms išmontuoti pinigų vis nerandama.

Vilniuje šiuo metu priskaičiuojama apie 1100 vaikų žaidimo aikštelių. Iš jų dalį sudaro prieš 5-7 metus suręstos medinės aikštelės. Per pastaruosius 3 metus mieste išdygo 300 modernių žaidimų aikštelių, o dar 800 – sovietmečio paliktas reliktas – metalinių konstrukcijų vaikų laisvalaikio zonos. Pastarosios aikštelės miesto valdžiai kelia daugiausia rūpesčių – įrenginiai yra visiškai susidėvėję, surūdiję ir išlaužyti, keliantys pavojų vaikų sveikatai.

„Dėl senų aikštelių remonto pateikėme raštą savivaldybei. Artimiausiu metu turi būti apžiūrėta, kurias aikšteles išties reikia remontuoti. Lazdynuose yra 13 medinių žaidimo aikštelių, iš kurių 5 jau reikia paremontuoti, taip pat turime 16 naujų aikštelių“, – dėstė Lazdynų seniūnas Algis Strelčiūnas.

Anot pašnekovo, daugiausiai problemų kiekvieną pavasarį kelia senos metalinės žaidimų aikštelės. Jų mikrorajone yra 105-ios. Didžioji dalis yra išlaužytos ir pavojingos žaidžiantiems vaikams.

„Kiekvieną sezoną dalis aikštelių demontuojama, tačiau naujoms į jų vietą pastatyti trūksta pinigų, o visas procesas juda labai lėtai“, – apgailestavo A.Strelčiūnas.

Suprantame, kad gyventojai nori kiekviename kieme prie namo turėti po naują ar sutvarkytą aikštelę, tačiau pinigų nėra ir visų norų patenkinti negalime. Apgailestavo I.Mikalauskienė.

Panaši padėtis yra visuose senesniuose miesto rajonuose – Karoliniškėse, Žirmūnuose bei kituose.

„Visų senų rajonų problema ta pati. Mūsų rajonas kūrėsi prieš 30 metų, todėl senų metalinių aikštelių čia apstu. Įrenginius kažkiek paremontuoja miestą tvarkančios įmonės, smėlio atveža „Vilniaus Zunda“, tačiau norint sutvarkyti visas aikštelės reikėtų daug lėšų, o jų nėra“, – aiškino ir Karoliniškių seniūnijos vyresnioji specialistė Dalia Žalgevičienė.

Šiemet pinigų nėra

Senų aikštelių išmontavimui miestas atskirai pinigų nenumato - kiekvienos aikštelės tvarkymui reikia specialaus pritarimo, todėl procesas vyksta itin vangiai.

„Kasmet sprendžiame tą pačia problemą, tačiau šiemet aikštelių remontui pinigų apskritai nenumatyta. Bus labai gerai jei lėšų pakaks naujam smėliui atvežti ir dabartinei aikštelių būklei išlaikyti“, – teigė savivaldybės Teritorijų tvarkymo poskyrio vedėja Irena Mikalauskienė.

Kiekviename rajone smulkų vaikų žaidimo aikštelių remontą atlieka aplinką tvarkančios įmonės, tačiau rimtesniam remontui kaskart reikia specialaus palaiminimo, kurio derinimas užtrunka.

„Suprantame, kad gyventojai nori kiekviename kieme prie namo turėti po naują ar sutvarkytą aikštelę, tačiau tam pinigų nėra ir visų norų patenkinti negalime“, – apgailestavo I.Mikalauskienė.

Naujoms – tūkstančiai

Senų aikštelių išmontavimui pinigų miestas neranda, tačiau už sostinėje išdygusių 300 modernių aikštelių priežiūrą kas mėnesį mokesčių mokėtojai moka po 150 tūkst. Lt. Kiekvienai aikštelei prižiūrėti skiriama 500 Lt. Už šiuos pinigus esą atliekamas smulkus remontas, prižiūrima tvarka aikštelėse.

„Bet kas, ūkiškiau mąstantis pasakys, kad tokia kaina yra perlenkta ir nelogiška. Neaišku, kur tie 500 Lt panaudojami, nes savivaldybė atskirai moka ir už aikštelių remontą“, – sakė vicemeras Vidmantas Martikonis.

Anot mero pavaduotojo, naujų aikštelių priežiūros sutartis yra nenaudinga miestui, ją reikia peržiūrėti, o administracijos darbuotojai, pasirašę tokius dokumentus turėtų prisiimti atsakomybę.

„Naujas aikšteles, kurios yra miesto nuosavybė, puikiausiai galėtų prižiūrėti ir seniūnijų darbuotojai, taip būtų daug pigiau, o išleidžiamus pinigus galėtume kontroliuoti“, – tikino V.Martikonis.

Modernias švediškas žaidimų aikšteles statę verslininkai, savivaldybės kaltinimus atmeta ir tikina, kad už paslaugą tikrai nepermokama, nes aikštelės nuolat laužomos, o remontas kainuoja nepigiai.

„Aikštelių klausimais neseniai buvome susitikę su savivaldybės atstovais. Suprantu, kad miestas ieško, kur galėtų sutaupyti, tačiau mes dalyvavome sąžiningai paskelbtame konkurse ir laimėjome jį pasiūlę mažiausią kainą, todėl tikrai nemanau, kad mums yra permokama“, – sakė bendrovės „Urbico“ Technikos direktorius Kęstutis Šimėnas.

Anot jo, naujosios aikštelės galbūt yra nepigiausios rinkoje, tačiau tai kokybiški įrenginiai, Švedijoje skaičiuojantys jau daugiau nei 50 metų ir vis dar stovintys, ko esą nepasakysi apie paveldėtą sovietinį inventorių.

„Nereikia pamiršti, kad įrengimai skirti vaikams, turi būti tvarkingi ir prižiūrėti. Be to, eksploatacija nėra tokia pigi, vien smėlio kiekvieną pavasarį reikia užvežti tonomis. Jei gerai pamenu, tik vieną kartą prašėme padengti papildomą sąskaitą už remontą, visais kitais kartais remonto išlaidas dengėme mes“, – patikino K.Šimėnas.

Komentarai
Temos Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min