Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žala gamtai Minijos kaime – per pusę milijono litų

Sustabdyti brutalūs veiksmai kertant vienos gražiausių Lietuvos vietų - Mingės kaimo - medžius.
Sustabdyti brutalūs veiksmai kertant vienos gražiausių Lietuvos vietų - Mingės kaimo - medžius.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Žala gamtai dėl iškirstų medžių Lietuvos Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime siekia daugiau nei pusę milijono litų. Ir ji gali dar didėti. Įvykį tiriantys prokurorai sako, kad artimiausiu metu greičiausiai bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Minijos kaimą skiriančios upės pakrantėse augusius medžius primena tik ant kelmų uždegtos žvakelės. Maždaug prieš savaitę naujų krantinių statybai besirengiantys, neva apsauginius pylimus tvarkę bendrovės „Šilutės polderiai“ darbininkai iškirto 237 medžius, nors savivaldybės Želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos išduotame leidime iškirsti buvo leista mažiau nei 150.

Anksčiau paskelbę, kad ir komisijos leidimas yra neteisėtas, aplinkosaugininkai sako, jog tokiais veiksmais gamtai padaryta žala viršija pusę milijono litų.

„Buvo iškirsti saugotini želdiniai, augantys ne miško žemėje. Tokiu atveju, kai žala yra padaryta valstybinėje saugotinoje teritorijoje, ta žala yra dauginama dar iš trijų. Taip gavosi ganėtinai įspūdinga suma“, – sako Andrius Kairys, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius.

Tokios didelės žalos gamtai, aplinkosaugininko teigimu, Klaipėdos regione dar nėra fiksuota.

„Jeigu nusižengiama miško žemėje, tai yra šiek tiek kitokia skaičiavimo metodika. Mano

A.Kripaitės nuotr./Anot senųjų kaimo gyventojų, dalis nukirstų medžių buvo menkaverčiai.
A.Kripaitės nuotr./Anot senųjų kaimo gyventojų, dalis nukirstų medžių buvo menkaverčiai.

asmeninėje praktikoje dar tokio atvejo nebuvo. Už kitus pažeidimus – taip, yra buvę, bet už medžius būtent – tai tikrai ne“, – pasakoja A. Kairys.

O žala gali dar didėti. Saugomų teritorijų tarnybos vadovė teigia, kad bus skaičiuojama žala, padaryta tuo metu perėjusiems paukščiams. Anot jos, tą padaryti nebus lengva, nes nei medžių, nei lizdų nebėra.

Neteisėtu vadinamą leidimą kirsti medžius be jokių pastabų pasirašė ir Nemuno deltos regioninio parko direktorius Nerijus Gricevičius. Dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo už tokius veiksmus Saugomų teritorijų tarnyba yra pradėjusi tarnybinį patikrinimą. Parko direktorius jau turi tebegaliojančią nuobaudą – griežtą papeikimą.

Įvykį tiriantis prokuroras sako, kad artimiausiu metu greičiausiai bus pradėtas ikiteisminis tyrimas ir kaltieji dėl medžių iškirtimo unikaliame Minijos kaime bus traukiami baudžiamojon atsakomybėn.
 

Komentarai
Temos Medis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min