Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žala gamtai – ne tokia jau didelė (nuotraukos)

Rokiškio rajone išsiliejęs dyzelinas nepadarė tokios didelės žalos, apie kokią anksčiau kalbėjo „žalieji“.
Aplinkos ministerijos nuotr. / Rokiškio rajone išsiliejęs dyzelinas nepadarė tokios didelės žalos, apie kokią anksčiau kalbėjo „žalieji“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Aplinkos ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei aplinkos apsaugos departamento atstovai teigia, kad Rokiškio rajone išsiliejęs dyzelinas nepadarė tokios didelės žalos, apie kokią anksčiau kalbėjo „žalieji“.

Avarija, kurios metu Rokiškio rajone, Pakampės kaime išsiliejo dyzelinas, buvo nustatyta kovo 25 d. Praėjusį savaitgalį PAGD bei aplinkos ministerijos atstovai apžiūrėjo užterštą teritoriją. Anot jų, naftos produktų dėmės matomos maždaug 3,5 km atstumu nuo išsiliejimo židinio, tačiau Latvijos teritorijos nepasiekė ir neturėtų pasiekti.

„Žalieji“ praėjusią savaitę teigė, esą teritorijoje, kurioje išsiliejo didelis kiekis dyzelino, miršta gyvūnai.

PAGD direktoriaus pavaduotojas, vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Vygandas Kurkulis, buvęs incidento vietoje, teigė, kad likviduojant padarinius buvo imtasi adekvačių primonių. „Teigiama, esą ten paukščiai žūsta – mes ne vieną pulką išbaidėme skrisdami su sraigtasparniu. Žuvų mailiaus buvo pilna, gyvybingo ir judančio, o ne išvertusio pilvus“, – tikino V.Kurkulis.

Šiuo metu incidento vietoje vyksta žalos šalinimo darbai.

Iš viso surinkta 181 tona užteršto vandens ir absorbento. Koks kiekis dyzelino išsiliejo, kol kas nėra žinoma.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Valdemaras Jakštas teigė, jos Juodupėje užterštumas leidžiamas normas viršija „nuo kelių iki keliasdešimties kartų“.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min