Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 13d. 08:16

„Žalgirio“ arena liks be kėdžių?

Kauno arenoje sumontuotų kėdžių gali nelikti prieš pat pabaigtuves.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno arenoje sumontuotų kėdžių gali nelikti prieš pat pabaigtuves.

Gali būti, kad Kauno „Žalgirio“ arenos atidarymą ir net Europos krepšinio čempionato finalą žiūrovai stebės stovėdami. Arenos generalinis rangovas „Vėtrūna“ iki šiol neatsiskaitė su kėdes pristačiusia ir sumontavusia įmone „Virklund sport“. Ši kėdžių gamintojams amerikiečiams Lietuvoje atstovaujanti firma grasina kėdes išmontuoti ir išsivežti.

Jau atrodė, kad užbaigti „Žalgirio“ arenos statybą nebeliko jokių kliūčių. Nors jos statyba, pagal ankstesnius susitarimus, turėjo būti baigta jau praėjusių metų spalį, vėliau nukelta į pavasarį ir vėl atidėliojama.

Reikėtų tik džiaugtis, jei pabaigtuvės tikrai įvyks rugpjūčio 3 dieną, kaip pastaruoju metu pažadėta, ir Europos vyrų krepšinio čempionatas Kaune apskritai vyks.

Įtampa tarp Kauno savivaldybės ir arenos statybos generalinio rangovo, bendrovės „Vėtrūna“, vėl auga, nes statybininkai iš savivaldybės reikalauja daugiau pinigų.

Pastaruoju metu iškilo rimtų nesutarimų tarp „Vėtrūnos“ ir arenai VIP klasės kėdes pagaminusios žinomos amerikiečių kompanijos „Irwin Seating Company“ atstovo Lietuvoje, bendrovės „Virklund sport“.

„15min“ redakciją pasiekė žinios, jog „Vėtrūna“ iki šiol nesumokėjo 5 milijonų litų už kėdes ir jų montavimo darbus „Virklund sport“ bendrovei, nors savivaldybė pinigus už kėdes „Vėtrūnai“ seniai pervedė. Pinigų nesulaukiantys amerikiečių atstovai neatmeta galimybės arenos kėdes išmontuoti ir išsivežti.
 

Išskirtinis atvejis 

„Virklund sport“ direktorius Arūnas Šuika pripažino, jog dėl atsiskaitymų problemų tikrai yra. Tačiau plačiau komentuoti ginčo esmės teigė negalįs, nes su „Vėtrūna“ jo įmonę sieja susitarimai neviešinti sandorio detalių. 

 Redakcijos žiniomis, „Vėtrūna“ net nepasirašė visų kėdžių montavimo darbų akto. Nepasirašius darbų atlikimo akto statybiniai darbai teisine prasme pakimba ore, jie yra tarsi neegzistuojantys.
 

„Tokio atvejo šių laikų statybų istorijoje dar nebuvo. Jeigu „Vėtrūnai“ nepatinka kėdės, mes jas galime išmontuoti ir išsivežti. Galėjome ir kitokias kėdes montuoti. Mes atgabenome specialiai arenai gamintas, pagerintas kėdes, o sumontavome už paprastų kainą. Iš tiesų keista ir tai, kad užsakovui, Kauno miesto savivaldybei, kėdės tiko“, – tikino A.Šuika.
 

Savivaldybė vengia kištis 

A.Šuika tvirtino, jog „Vėtrūna“ vilkina laiką, vengia sumokėti už kėdes, kimba prie techninių smulkmenų, nenori pasirašyti jų montavimo darbų akto. Priimti yra tik šių metų sausio, vasario ir kovo mėnesį atlikti darbai, sudarantys tik apie 20 proc. visų „Virklund sport“ nuveiktų darbų arenoje.
 

Kodėl „Vėtrūnai“ nepatinka amerikietiškos kėdės, sužinoti nepavyko. Klausimą uždavusiam žurnalistui „Vėtrūnos“ Komercijos skyriaus vadovas Laisvydas Kazbaraitis atsakė: „Negaliu atsakyti į jūsų klausimą, nes jo nesuprantu.“  

Redakcijos žiniomis, „Vėtrūna“ prikišo „Virklund sport“, kad kėdės neatitinka techninio projekto specifikacijų. 

Birželio mėnesio pradžioje „Virklund sport“ kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę, skųsdamasi, jog arenos statybos generalinis rangovas nepriima jų atliktų darbų. Užsimenama ir apie galimybę, nesulaukus pinigų, kėdes išmontuoti ir išsivežti.  

Po dešimties dienų, birželio 16 dieną, „Virklund sport“ Kauno miesto administracijos direktoriui Antanui Navakauskui rašė, jog su „Vėtrūna“ susitarta žodžiu, viskas gerai, tad į skundą nereikia kreipti dėmesio. 

Birželio 30 dieną kėdžių montuotojai vėl rašė savivaldybei ir pranešė, kad iš susitarimų su „Vėtrūna“ nieko gero neišėjo, arenos statybos generalinis rangovas vėl kimbąs prie smulkmenų, nepasirašąs atliktų darbų aktų.  

Tačiau savivaldybė kištis į konfliktą nelabai nori. „Mes kėdėms pirkti ir montuoti skirtus pinigus „Vėtrūnai“ davėme. Kur jie juos dėjo, kodėl neatsiskaitė su kėdžių gamintojais ir tiekėjais, nežinau.

Tegul patys išsiaiškina“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.
 

Siūlė kiniškas kėdes 

Kėdžių paieškas „Žalgirio“ arenai nuo pat pradžių lydėjo nesklandumai. Iš pradžių „Vėtrūna“ siūlė pirkti ir montuoti pigias kiniškas kėdes.  Tačiau praėjusios kadencijos miesto valdžia tokiam projektui nepritarė.  Prestižinėje arenoje pastatytos kiniškos kėdės galėjo tapti pajuokos objektu. Tuomet, 2009 metais, žvilgsnis nukrypo į pasaulyje žinomą amerikiečių bendrovę „Irwin Seating Company“.  Derybos su įmonės atstovais Lietuvoje, „Virklund sport“, truko apie metus. Pagaliau, 2010 metų lapkričio pradžioje, buvo sutarta dėl kainos, kėdės užsakytos.   

Bet įtampa dar ilgai neatslūgo, buvo ilgai šlifuojamos susitarimo detalės. Jau tuomet kėdžių gamintojų atstovai Lietuvoje ėmė nerimauti.
 

 „Jeigu užsakymas bus po savaitės, dar nereiškia, kad kėdes gausime savaite vėliau. Per tą savaitę gali atsirasti kitas užsakymas labai dideliam stadionui ir Kauno arenos kėdžių gamyba gali būti nukelta dar tolimesniam laikui“, – taip praėjusių metų rudenį kalbėjo A.Šuika. 

Ilgai trauks himną
 

Kalbėdamas apie dabartinę situaciją A.Šuika sakė, kad iš principo galima būtų sumontuoti kitas kėdes, jei dabartinės „Vėtrūnai“ netinka. 

Bet jei šis procesas užtruks tris mėnesius, akivaizdu, jog „Žalgirio“ arenos atidarymo dieną žiūrovams teks stovėti arba atsinešti savo kėdes. 
 

„Vėtrūną“ reikia prispausti

Andrius Kupčinskas, Kauno miesto tarybos narys, buvęs meras

„Praėjusią kadenciją mes su „Vėtrūna“ kalbėjomės griežčiau. Buvo į banką padėtas depozitas, 8,5 mln. Lt. Sutarta, kad jei „Vėtrūna“ nepastato arenos laiku, šie pinigai atitenka Kauno savivaldybei. Jei terminų egzaminą išlaiko, pinigus pasiima generalinis rangovas.

Dabar jau aišku, kad terminai uždelsti. Tad būtų pats laikas pradėti užstato paėmimo miesto labui procedūrą. Nes vasara, atostogų metas, tai padaryti vėliau bus sudėtinga.

Savivaldybė pasidavė generalinio rangovo spaudimui, skyrė „Vėtrūnai“ dar 8 mln. Lt. Manau, kad kalbos apie arenos statybos nesklandumus skleidžiamos tyčia, kad valdžia galėtų pateisinti savo nuolaidžiavimą „Vėtrūnai“.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min