Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 13d. 10:22

Žalgirio klinikoje paskiepytas V.Almonaitis: buvau rezerviniame sąraše, iš kito gydytojo vakcinos neatėmiau

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19

Praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje nuo COVID-19 paskiepyti keli darbo sutarčių su šia gydymo įstaiga šiuo metu neturintys VU Odontologijos instituto dėstytojai. Vienas jų, kitapus Žalgirio klinikos privatų kabinetą turintis Vytenis Almonaitis, antradienį socialiniame tinkle pasidalino priežastimis, kodėl buvo paskiepytas. Jo teigimu, jis ir keletas kolegų buvo klinikos rezerviniame sąraše, todėl, likus atliekamų dozių, pasiskiepyti tuo metu reikėjo galintiems, tame sąraše esantiems žmonėms.

„Pastarąsias dienas mano ir keleto mano kolegų pavardės žiniasklaidoje skambėjo labai neigiamame vakcinavimo skandalo kontekste ir aš bandžiau analizuoti ką aš padariau negerai.

Iš pagarbos Jums, mano FB draugams, jaučiu pareigą paaiškinti. Visiškai sutinku, kad iš šalies ta istorija verčia abejoti mano elgesio etiškumu. Ir labiausiai pergyvenu, ne dėl to, kad ši istorija palietė mano reputaciją. Ji labai užgavo mano kolegų bendrą profesinę reputaciją – atsiprašau, kad Jums teko visa tai matyti ir girdėti“, – taip socialiniame tinkle rašo V.Almonaitis.

Aš džiaugiuosi, kad priklausau tiems, kurie sutinka vakcinuotis ir supranta, kaip tai svarbu mūsų šalies sugrįžimui į normalų gyvenimą.

Jis teigia, kad Žalgirio klinikoje ir VU Odontologijos Institute dirba nuo 2000 metų.

„Į vakcinuojamų sąrašą užsirašiau dar gruodžio pradžioje. Vakcinacijos tvarką SAM patvirtino gruodžio 23d. Apraše nurodyti „ledo“ ir normalios vakcinos skiepijimo tvarka. Aš ir dalis kolegų buvo perkelti į rezervinį sąrašą, nes ledo vakcinos tvarka nurodo ją panaudoti pilnai. Rezervinis sąrašas reikalingas, nes vakcinacija vyksta greitai – būna žmonių, kurie negali staigiai mesti darbus ir atvykti, kitiems prieš vakcinavimą atliktas antikūnų testas teigiamas.

Tas asmuo, kuris pasistengė žiniasklaidai pateikti mūsų asmeninę informaciją, žinojo, kad būtent sausį, studentų sesijos/egzaminų metu nutrūksta mūsų terminuota darbo sutartis (vasarį ji vėl įsigalioja), kadangi tuo metu mes nedirbame su Žalgirio klinikos pacientais“, – sako VU Odontologijos Instituto dėstytojas.

Taip pat jis pabrėžia, kad nesijaučia iš kito gydytojo atėmęs galimybę vakcinuotis. Bei džiaugiasi, kad yra vienas tų žmonių, kuris sutinka tai padaryti.

„Ar jaučiuosi atėmęs iš kito gydytojo vakcinavimo galimybę – ne. Kiekviena ligoninė gavo tiek, kiek užsakė, nes per tris vakcinų partijas į Lietuvą jau buvo atvežta 40 950 vnt. ledo vakcinos. Sausio 5 d. ministras paskelbė, kad iki sausio pabaigos bus paskiepyta visa medikų bendruomenė (berods apie 50 000).

Ir aš džiaugiuosi, kad priklausau tiems, kurie sutinka vakcinuotis ir supranta, kaip tai svarbu mūsų šalies sugrįžimui į normalų gyvenimą“, – savo feisbuko paskyroje rašo V.Almonaitis.

Praėjusią savaitę, sausio 8 dieną, BNS paskelbė, kad Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje nuo COVID-19 paskiepyti keli darbo sutarčių su šia gydymo įstaiga neturintys Vilniaus universiteto Odontologijos instituto dėstytojai.

Tuomet Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė BNS teigė, kad aštuoni paskiepyti dėstytojai prie įstaigos darbo prisidės nuo vasario 1 dienos ir dirbs su pacientais bei studentais.

Ji patvirtino, kad tarp paskiepytųjų yra europaralmentaro Juozo Oleko dukra Laura Linkevičienė su privačioje odontologijos klinikoje dirbančiu vyru Tomu Linkevičiumi, taip pat aukščiau nuomonę pateikęs kitapus Žalgirio klinikos privatų kabinetą turintis Vytenis Almonaitis ir šiuo metu pensijoje esanti buvusi Odontologijos instituto direktorė profesorė Irena Balčiūnienė.

„Tai yra mūsų dėstytojai, kurie nuo vasario 1 dienos ateina į klinikinius darbus (...) Tas žmogus ateina į ypatingai didelę rizikos zoną dirbti su pacientais, kuriems PGR (COVID-19 tyrimai – BNS) nedaromi“, – kalbėjo klinikos vadovė.

Pagal sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patvirtintą skiepijimo prioritetų tvarką, šiuo metu pirmiausia turi būti skiepijami gydymo įstaigų darbuotojai bei studentai, teikiantys stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas COVID-19 sergantiems pacientams.

V.Pečiulienė tvirtino, kad šie žmonės buvo įrašyti į skiepijimo sąrašus kaip rezerviniai ir jeigu klinika būtų pritrūkusi dozių, jie nebūtų skiepyti.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teigimu, tokie darbuotojai negalėjo būti skiepijami, rašė BNS.

Vėliau pranešta, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliks vakcinavimo nuo COVID-19 organizavimo antikorupcinį vertinimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min