Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žalgirio“ stadiono kol kas negriaus

Žalgirio stadionas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Žalgirio stadionas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus savivaldybė yra sulaukusi dviejų Ūkio banko investicinės grupės (ŪBIG) prašymų: atleisti įmonę nuo „Žalgirio“ stadiono nekilnojamojo turto mokesčio ir leisti nugriauti bendrovės kontroliuojamą istorinį stadioną.

Pasigirdo neoficialių kalbų, kad apie stadiono nugriovimą prabilta savivaldybei nesutikus atleisti merdinčio stadiono savininkų nuo mokesčių naštos. Esą taip tikėtasi, kad Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ dalininke esanti savivaldybė, pažadėjusi sportininkams padėti susitarti dėl „Žalgirio“ stadiono nuomos, neturės kitos išeities, kaip nusileisti verslininkams.

Leidimas – procedūros dalis

ŪBIG direktoriaus pavaduotojas ir „Žalgirio“ komplekso projekto vadovas Rolandas Balčikonis „15min“ tvirtino nesuprantąs, kodėl „kažkas pradėjo ieškoti iš mūsų pusės negerų dalykų“. Pasak jo, prašymas leisti nugriauti stadioną – tai tik procedūros, prasidėjusios prieš kurį laiką, dalis.

„Detaliajam „Žalgirio“ komplekso teritorijos planui pritarta 2009 m. rugsėjį. Šiuo metu yra taip, kad reikia pradėti naują procedūrą norint gauti griovimo leidimą, kuris reikalingas siekiant įgyvendinti rugsėjį patvirtinto detaliojo plano sprendinius. Mes tai ir darome. Neturėdami piktų kėslų“, – sakė R.Balčikonis.

Jis pažymėjo, kad Vilniaus meras Vilius Navickas akcentavo neleisiąs nugriauti stadiono, jei jo vietoje iš karto neatsiras naujas. Todėl, pasak R.Balčikonio, šią savaitę ŪBIG atstovai ketina savivaldybei pateikti garantijas, kad „mes dabar stadiono negriausim ir griausim tik tuo atveju, jeigu iš karto bus įgyvendinamas naujas projektas, t.y. stadiono vietoje atsiras naujas stadionas“.
 
Meras V.Navickas šeštadienį „15min“ patikino gavęs ŪBIG atstovų pažadą, kad „Žalgirio“ stadionas artimiausiu metu nebus griaunamas.

Paklaustas, kaip savivaldybei pateiktas prašymas leisti nugriauti „Žalgirio“ stadiono tribūnas susijęs su prašymu atleisti nuo minėto objekto nekilnojamojo turto mokesčio, ŪBIG atstovas R.Balčikonis tvirtino, kad „tai visiškai nesusiję dalykai“.

„Prašymas atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio labai natūralus. Šis objektas yra labai nuostolingas. Prižiūrėti veją labai brangu. Varžybų skaičius žymiai sumažėjęs, stadionu daugiausia naudojasi vaikai. Atleidimas nuo minėto mokesčio bent iš dalies kompensuotų mums nuostolius. Jei kas nors netiki, galime parodyti visus skaičius. Yra žiaurus minusas“, – tikino R.Balčikonis.

Planuose – patraukli miesto zona

Tarp Neries upės, Rinktinės, Šeimyniškių ir Raitininkų gatvių 13 ha teritoriją valdanti ŪBIG yra numačiusi čia įkurti kultūrai, sportui, laisvalaikiui ir verslui skirtą modernų kompleksą, renovuoti Vilniaus koncertų ir sporto rūmus, sukurti miestiečiams patrauklią zoną su parkais, viešbučiu, biurais, prekybos centrais ir gyvenamaisiais apartamentais.

Praėjusį rudenį savivaldybės patvirtintame detaliajame plane numatyta, kad dabartinį „Žalgirio“ stadioną reiktų nugriauti. Vietoj jo ketinama pastatyti 10 tūkst. žiūrovų vietų areną, kurioje būtų galima rengti ne tik tarptautinio lygio futbolo varžybas, bet ir žaisti krepšinį, ledo ritulį, rengti kitokius renginius. Šio projekto investicijų dydis siekia iki 1,5 mlrd. Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min