Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žaliakalnio gyventojai šoke: didžiulė liepų alėja išnyko nuo žemės paviršiaus

Gyventojai argumentus dėl supuvusių liepų pavadino niekiniais.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gyventojai argumentus dėl supuvusių liepų pavadino niekiniais.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dalis Žaliakalnyje esančios Darbininkų gatvės gyventojų, pirmadienį ryte išvydusių greta jų namų augančias liepas pjaunančius darbininkus, nustėro. Kauniečiai puolė skambinti pavojaus varpais, šaukėsi net žaliųjų, tačiau jų pastangos nuėjo perniek.

Į Darbininkų gatvę užvakar ryte benzininius pjūklus ir kėlimo bokštelius atsivežę darbininkai iš pradžių nesukėlė didesnio vietinių gyventojų susidomėjimo. Kauniečiai pagalvojo, jog aplinkos priežiūros specialistai atliks kasmetinius medžių genėjimo darbus.

Pavadino verslu

„Jie iš tiesų iš pradžių ėmė medžius genėti, bet po to pradėjo labai skubiai juos pjauti. Puolėme skambinti į savivaldybę, tačiau ten paaiškino, kad, jei kils smarki audra, tos liepos gali nuvirsti. Pernai buvo kelios nuvirtusios, bet tuomet jas apgenėjo, kad vėjo pasipriešinimas būtų mažesnis ir tą problemą išsprendė. Savivaldybės valdininkai taip pat tikino, kad pusė tų liepų yra supuvusios. Bet juk nieko panašaus! Kai nupjovė, tai pasimatė, kad ten sveiki, gražūs medžiai. Tai liepų alėjai yra daugiau nei pusšimtis metų. Tai yra miesto žaliasis rūbas, kuris ir dulkes sulaiko, ir orą grynina“, – piktinosi Darbininkų gatvėje gyvenantis Stanislovas Č.

Nieko nepešęs savivaldybėje, kaunietis su keliais savo kaimynais pagalbos kreipėsi į Lietuvos žaliųjų judėjimą. Šios organizacijos atstovai apie medžių kirtimą skubiai informavo Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento bei Aplinkos ministerijos atsakingus darbuotojus.

„Kai kuriose miesto vietose tikrai yra papuvusių medžių, kuriuos reikia nupjauti. Bet tai, kas vyksta Darbininkų gatvėje, pavadinčiau siautėjimu. Ten pjaunami sveiki, gražūs medžiai. Manau, kad čia jau yra prasidėjęs verslas. Už tų medžių pjovimą verslininkai gauna pinigus. Po to turėtų būti ir atsodinimas, už kurį taip pat mokami dideli pinigai“, – tvirtino Lietuvos žaliųjų judėjimo tarybos narys Aleksandras Kerpauskas.

Prašė patys kauniečiai

„15min“ kalbintas miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Ovidijus Petrulis patikino, jog Darbininkų gatvėje esančios liepos pjaunamos vietinių gyventojų prašymu.

„Per pernai metais kilusią vėtrą ten buvo išversta 17 medžių. Šįmet buvo išverstos dar dvi itin aukštos liepos. Tiek praėjusiais metais, tiek šiemet ten gyvenantys žmonės oficialiai kreipėsi į savivaldybę prašydami apsaugoti juos ir jų turtą. Kadangi ministro įsakymu medžių genėjimas paliekant stovėti kuolus yra draudžiamas, liko vienintelė išeitis – juos nupjauti“, – teigė savivaldybės atstovas.

Pasak O.Petrulio, dar praėjusią vasarą speciali komisija nustatė, jog iš 68 Darbininkų gatvėje augančių liepų 29 yra išpuvusios. Šiuos pavojų keliančius medžius buvo nutarta nupjauti.

„Bet jei mes būtume pusę medžių nupjovę, o kitą pusę palikę, architektūrinis kraštovaizdis būtų buvęs labai negražus. Todėl buvo nutarta nupjauti visas liepas ir vėliau visą alėją atsodinti“, – pareiškė Aplinkos apsaugos skyriaus specialistas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min