TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žaliakalnio mokyklos nebus sujungtos

Nors klausimas dėl išmokų mažinimo taryboje sukėlė daug diskusijų, galiausiai šį sprendimą politikai priėmė pakankamai vieningai.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė atšaukti savo sprendimą, kuriuo numatė sujungti dvi Žaliakalnio mokyklas – pradinę ir pagrindinę.

Balandžio 8 d. miesto politikai buvo pritarę sprendimo projektui, numatančiam sujungti Žaliakalnio pradinę ir Žaliakalnio pagrindinę mokyklas. Naujos mokyklos pavadinimas turėjo būti Kauno Žaliakalnio pagrindinė mokykla. Ši mokykla būtų veikusi dviejuose pastatuose (Širvintų g. 15 ir Savanorių pr. 91).

Tačiau šį tarybos sprendimą pradinės mokyklos vadovybė apskundė: jos atstovai kreipėsi į teismą, prašydami, kad būtų pritaikytos laikinosios priemonės ir sustabdytas sprendimo vykdymas. Bendruomenės norą palaikė ir Socialdemokratų frakcija.  

„Prieš priimant bet kokius sprendimus, susijusius su šių mokyklų sujungimu, buvo tartasi ir bendrauta su mokyklų bendruomenėmis, vaikų tėveliais. Jiems buvo išaiškinti visi klausimai, kodėl buvo nuspręsta sujungti mokykla. Pagrindinei mokyklai trūksta mokinio krepšelio lėšų, be to, mokyklai reikalingas kapitalinis remontas“, – sakė tarybos narė Irena Gerčienė.

Švietimo, sporto ir ekologijos komiteto pirmininkė Ona Nijolė Rudgalvienė priminė, kad dėl mokyklos remonto buvo bandoma gauti lėšų iš Europos Sąjungos, tačiau dėl per mažo vaikų skaičiaus ši mokykla negalėjo pretenduoti į paramą.

Mokyklos bendruomenės atstovai taip pat išreiškė savo nuogąstavimus, kad po sujungimo liks daug neaiškumų, mokykla nebeteks savarankiškumo. Mokykla nenori, kad jų sąskaita būtų sprendžiamos Žaliakalnio pagrindinės mokyklos problemos.

Tarybos nariai po beveik valandą užsitęsusių diskusijų nusprendė ankstesnį savo nutarimą, kuris numatė sujungti mokyklas, pripažinti netekusiu galios.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min