Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 01, 12:20

Žaliakalnyje pradedama vienų seniausių Kaune magistralinių vamzdynų rekonstrukcija

Žaliakalnyje prasideda dar sovietmečių paklotų magistralinių vamzdynų rekonstrukcija. Skaičiuojama, kad nauji 500 metrų ilgio poliuteranu izoliuoti vamzdynai tarnaus ne mažiau 30 metų, o šilumos tiekimo nuostoliai sumažės beveik 40 proc. „Kauno energija“ iš viso šiemet rekonstruos rekordiškai daug – 14 kilometrų – miesto šilumos tiekimo trasų, – informuojama „Kauno energijos“ pranešimu spaudai.
Rekonstruojama šilumos trasa
Rekonstruojama šilumos trasa / „Kauno energijos“ nuotr.

Vykdant miesto šilumos tinklų rekonstrukcijos darbus Žaliakalnyje, nuo liepos 4 dienos laikinai bus ribojamas transporto eismas dalyje Vydūno alėjos, taip pat yra ribojamas eismas Gėlių Rato gatvės atkarpoje.

Susidėvėjusias trasas keisti būtina

„Kauno energijos“ Tinklo valdymo skyriaus vadovo Audriaus Pupininko teigimu, atnaujinti per Žaliakalnį besidriekiančias miesto šilumos trasas yra būtina.

„Kauno energijos“ nuotr./Audrius Pupininkas
„Kauno energijos“ nuotr./Audrius Pupininkas

„Per vasarą planuojame rekonstruoti 500 metrų senų, tiek išorinės, tiek vidinės korozijos paveiktų vamzdynų. Po žeme jie glūdi jau daugiau nei tris dešimtmečius ir yra vieni seniausių magistralinių vamzdynų mieste,“ – patikino specialistas.

Pasak jo, esant tokiam šiluminės trasos amžiui, vamzdynai tampa nepatikimi, todėl šaltuoju metų laiku itin padidėja trūkių ir termofikacinio vandens nuotėkio pavojus.

„Mūsų tikslas – užtikrinti patikimą ir efektyvų miesto šilumos tiekimą vartotojams, todėl imamės prevencinių priemonių ir didžiausią riziką keliančias atkarpas atnaujiname šiltuoju metų laiku, kai šilumos poreikis yra mažiausias, o eismas mieste – ne toks intensyvus“ , – teigė A.Pupininkas.

Susidėvėjusius miesto šilumos tiekimo tinklus pakeitus naujais, sumažės ne tik vamzdynų trūkių tikimybė, bet ir šilumos nuostoliai trasose.

Skaičiuojama, kad šilumos sutaupymas per metus sieks 37 procentus. Naujo tipo vamzdynai iš anksto izoliuoti poliuretanu, tad patikimai tarnaus ne mažiau 30 metų.

Bus ribojamas transporto eismas

Didžioji dalis numatomų miesto šilumos tinklų rekonstrukcijos darbų Žaliakalnyje startuoja šiomis dienomis, todėl nuo liepos 4 dienos laikinai bus uždaryta Vydūno alėjos atkarpa nuo K.Petrausko gatvės iki Gėlių Rato gatvės.

Transporto eismas bus nukreipiamas aplinkinėmis A.Baranausko, J.Basanavičiaus ir K.Petrausko gatvėmis. Vairuotojams bus siūloma rinktis ir alternatyvų maršrutą Radvilėnų plentu.

Viešuoju transportu besinaudojantys gyventojai laikinų nepatogumų beveik nepajaus, nes iki liepos 11 dienos viešasis transportas važiuos įprastais, o vėliau kursuos šiek tiek pakoreguotais maršrutais.

„Kauno energijos“ nuotr./Eismo ribojimai Kauno Žaliakalnyje
„Kauno energijos“ nuotr./Eismo ribojimai Kauno Žaliakalnyje

Su jais susipažinti galima čia: https://bit.ly/marsrutu-pokyciai.

„Vydūno alėją centralizuotai tiekiamos miesto šilumos trasos kerta keliose vietose, todėl atlikti vamzdynų rekonstrukcijos darbus neuždarius dalies Vydūno alėjos ir Minties Rato gatvių – tiesiog neįmanoma“, – paaiškina „Kauno energijos“ Tinklo valdymo skyriaus vadovas.

Pokyčiai vyks ir Radvilėnų plento atkarpoje nuo Zoologijos sodo iki Tunelio gatvės. Čia numatyta įrengti tris pralaidas upeliui ir atnaujinti lietaus nuotekų tinklus, tad šioje vietoje darbuosis kelininkai.

Minėtas kelio ruožas taip pat uždaromas liepos 4-ąją.

Atlikus numatytus darbus, nauja kelio danga galės džiaugtis ne tik vairuotojai – lygiagrečiai Radvilėnų plento, Ąžuolyno pusėje, bus įrengtas naujas pėstiesiems ir dviratininkams skirtas takas.

Nepaisant vykdomų rekonstrukcijos darbų, važiuojamoji kelio dalis nesusiaurės.

Daugiabutis prisijungs prie miesto šilumos

A.Pupininkas atskleidžia, kad, rekonstruojant šilumos trasas Žaliakalnyje, prie centralizuotai tiekiamos miesto šilumos tinklo bus prijungtas ir Vydūno alėjoje esantis daugiabutis. Brangstant energijos ištekliams, jo gyventojai nusprendė individualų šildymo būdą pasikeisti į taupesnį centralizuotą šildymą.

„Kauno energijos“ nuotr./Šilumos trasa
„Kauno energijos“ nuotr./Šilumos trasa

Kaune apie 90 proc. tiekiamos miesto šilumos yra pagaminama iš biokuro, kuris yra už gamtines dujas, elektrą ženkliai pigesnis energijos išteklius gaminti šilumą.

„Kauno energija“ šiuo metu prižiūri apie 410 km įvairaus skersmens trasų, kuriomis miesto šiluma aprūpina 120 tūkst. vartotojų ir 3,5 tūkst. komercinių objektų ne tik Kaune, Kauno rajone, bet ir Jurbarke.

Bendrovė iki naujojo šildymo sezono pradžios iš viso planuoja rekonstruoti 14 km susidėvėjusių šilumos tinklų mieste. Tam paruošta 19 projektų, kurių bendra vertė siekia beveik 11 mln. eurų.

Tai didžiausias iki šiol Kaune rekonstruotas šilumos trasų ruožas, apimsiantis net keletą miesto mikrorajonų – Šilainius, Žaliakalnį, Dainavą, Eigulius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min