Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 4d. 16:12

Žaliasis mėnuo: muilo kapsulė – gamtai draugiškas sprendimas iš mažųjų Panevėžio inovatorių

Dr. Eivilė Čipkutė Žalias
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Eivilė Čipkutė, Lietuvos bankų asociacijos prezidentė.
Lietuvos bankų asociacija birželį paskelbė žaliuoju mėnesiu: ekspertus bei visuomenę kviečia diskutuoti apie atsakingą, tvarų, arba žalią, požiūrį į verslą, aplinką bei finansus.

Šioms temoms skirtas ir kartu su 15min kuriamų laidų ciklas.

Pirmojoje jų – jaunosios verslininkės iš Panevėžio: šeštokės Goda Dunajevaitė ir Sofija Šaltinytė ir jų vadovaujama jaunoji bendrovė „Burbuliukai“, beje, jau laimėjusi geriausiųjų vardą regioninėje eXpo – jaunųjų bendrovių mugėje.

Aplinkai draugišką sprendimą – vandenyje suyrančią muilo kapsulę – sukūrę moksleivės sako, kad įsigijus jų gaminį nebeteks pirkti vienkartinių skysto muilo indelių ir muilo pakelių.

„​Šis įkvepiantis pavyzdys tik patvirtina, kad žalieji finansai padeda vystyti tvarią veiklą“, – tikina ne vienerius metus rūšiavimo klausimu pirmaujančioje šalyje, Belgijoje, praleidusi ir ją iš arčiau pažinusi Lietuvos bankų asociacijos prezidentė, dr. Eivilė Čipkutė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Dr. Eivilė Čipkutė, Kristina Kanišauskaitė-Šaltmerė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dr. Eivilė Čipkutė, Kristina Kanišauskaitė-Šaltmerė

Lietuva, pašnekovės vertinimu, jau taip pat netoli ES rūšiavimo vidurkio: vis daugiau parduotuvių pereina prie popierinių krepšelių, vis dažniau sutinkame ne plastikinius, o medinius stalo įrankius, taigi, bendrosios tendencijos džiuginančios, bet pasitempti dar yra kur.

Andželika Rusteikienė, „​Lietuvos Junior Achievement“ vadovė, įsitikinusi, kad Lietuvą į žalesnę rytdieną palydi būtent jaunoji karta: „Įgyvendinant verslumo ugdymo programą vaikai dar mokyklose sukuria pirmąsias savo įmones.

Kone penkiasdešimt procentų moksleivių tvarumą: bendradarbiavimą su gamtosaugininkais, ekologiškas pakuotes ir pan. – integruoja į savo verslią veiklą, jiems ne vis vien, kad eikvojami gamtos resursai.

Taigi, jie kelia daugiau klausimų ir randa kur kas originalesnių sprendimų nei jų verslo pirmtakai.”

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min