Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 28d. 17:19

Žalieji ežerai lyg Vilniaus Palanga – pakrantės nugultos poilsiautojų

Prie Žaliųjų ežerų karštą savaitgalį suvažiuoja daugybė vasaros malonumų mėgėjų.
Luko Balandžio nuotr. / Prie Žaliųjų ežerų karštą savaitgalį suvažiuoja daugybė vasaros malonumų mėgėjų.

Karštis ir svilinanti saulė verčia ieškoti atgaivos. Smagiausia laiką tokiu oru leisti prie vandens telkinių. Nors sakoma, kad Palanga ir visas pajūris nesutalpina visų norinčių ten praleisti bent kelias dienas, nenusileisti pasiryžę ir Vilniaus Žalieji ežerai. Nors jų pakrantės šeštadienį gal ir nebuvo tokios sausakimšos, kaip Baltijos jūros pakrantė, ramų poilsį mėgstantys vargu ar čia rastų sau vietos.

Šeštadienio pusiaudienį kai kurio poilsio vietos Vilniuje dar buvo tuštokos. Tarkim, Valakampiuose šalia Neries deginosi ir maudėsi tik nedidelis būrelis poilsiautojų.

Tačiau jaunimo itin mėgstami Žalieji ežerai karštąjį savaitgalį sulaukė poilsiautojų antplūdžio. Čia dirbantys gelbėtojai tvirtina, kad žmonių netrūksta jau visą savaitę – saulė ir šiluma žmones vilioja prie ežerų.

Šeštadienį besideginančių gausybė nugulė smėlėtas pakrantes, tiltelius ir net atokiau esančius nedidelius žolės plotelius. Gausu ir besimaudančių, tad be darbo netenka nuobodžiauti ir prie Žaliųjų ežerų budintiems gelbėtojams.

Ilgametis šios gelbėjimo stoties gelbėtojas Jonas Slavinskas neslėpė – besimaudančius stebėti reikia nuolat, tačiau pagalbos paprastai prireikia tik alkoholį per kaitrą vartojantiems asmenims.

„Jeigu pamatome kokį išgėrusį poilsiautoją, įspėjame. Tačiau ne visada klauso, vis tiek šoka į vandenį. Tokius atidžiai stebime“, – sakė gelbėtojas.

Vandens kokybė sostinės telkiniuose specialistams nerimo nekelia. Vilniuje tyrimai atliekami oficialiai įteisintose penkiose maudyklose: Neries (Valakupių I ir II, Žirmūnų), Salotės bei Žaliųjų ežerų. Nuo 2009 m. pradėti stebėti dažnai žmonių lankomi Tapelių bei Balžio (Šilo) ežerai. Būtent pastarajame atliekant tyrimus liepos 16-ąją ir nustatyta tarša – daugiau nei du kartus buvo viršyta enterokokų norma, tačiau pakartotiniai tyrima,i liepos 24-ąją, taršos jau neberodė.

Sinoptikai karštus orus prognozuoja ir artimiausiomis dienomis. Portalo Orai.lt duomenimis, sekmadienį termometrai rodys net 29-34 laipsnius karščio. Tiesa, kai kur gali trumpai palyti, griaudės perkūnija, kurios metu galimas škvalas ir kruša.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min