TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žalieji“ Robinzonai išgyventi gali ir be elektros

Vyresniųjų klasių mokiniai kelias paras gyveno be patogumų.
Organizatorių nuotr. / Vyresniųjų klasių mokiniai kelias paras gyveno be patogumų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasibaigė savaitę Senosios Įpilties kaime (Kretingos raj.) vykusi vaikų vasaros stovykla „Išgyvenimo stovykla –„žalieji“ Robinzonai“.

Jau aštuntus metus organizuojami šviečiamieji projektai, nukreipti į elektros gamybos iš atsinaujinančių šaltinių populiarinimą ir jaunimo, besidominčio „žaliąja“ energija, bendradarbiavimo tarp įvairių Lietuvos regionų skatinimą.

Šį kartą Anykščių ir Kretingos rajonų 14 – 18 metų moksleiviai penkias paras gyveno pačių įkurtame palapinių miestelyje ant istorinio Senosios Įpilties piliakalnio. Įsikūrę moksleiviai burtu keliu buvo suskirstyti į tris komandas ir gavo užduotis, kurias turėjo parengti iki stovyklos uždarymo šventės – sukurti pramoginį pasirodymą apie gyvenimą stovykloje, koliažą, vaizduojantį vėjo jėgaines ir rašyti stovyklos laikraštį.

Pailsėję po įkurtuvių, antrąją dieną, stovyklautojai keliavo po istorines S. Įpilties vietas su gide Birute Lengviene. O karštis ekskursiją pavertė dar didesniu iššūkiu! Po kelionės pirmoji grupė mokinių keliavo apžiūrėti Benaičių parke statomų vėjo jėgainių. Vakare užklupusi audra privertė visus palikti stovyklavietę ir prisiglausti kultūros rūmuose. Nepaisant sugriautų planų pavakaroti prie laužo, moksleiviai linksmai leido laiką žaisdami įvairius žaidimus ir miegoti neskubėjo.
Trečią stovyklos dieną stovyklautojai pasidalino į tris komandas ir vyko į talką. Pirmoji komanda tvarkė istorinį Senosios Įpilties piliakalnį, antroji – stovyklavietės teritoriją ir kaimo paplūdimį, o trečioji atnaujino kaimelį puošiančias skulptūras.

Ketvirtą dieną likusios dvi stovyklautojų grupės vyko apžiūrėti vėjo jėgainių statybvietės. O vėliau užbaiginėjo pirmą dieną gautas užduotis, kurias turėjo pristatyti per uždarymo šventę.

Labai didelį įspūdį moksleiviams paliko pusryčių ir vakarienės gaminimas ant laužo,  arklys Žygimantas, kuris su vežimu vežė moksleivių grupes į statybvietę. O draudimas naudotis mobiliais telefonais ir kitais elektros energiją naudojančiais prietaisais, privertė pasigailėti kelis šio draudimo nepaisiusius stovyklautojus – kaip bausmę už pažeidimą jie turėjo pravesti visiems stovyklautojams mankštą ir sugalvoti po vieną žaidimą vakarui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min