Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 29d. 13:18

Žalieji sukilo prieš aplinkos taršą (nuotraukos)

Žaliųjų akcija prieš aplinkos taršą.
15min.lt/Gedimino Gasiulio nuotr. / Žaliųjų akcija prieš aplinkos taršą.

Trečiadienį prieš vidurdienį šalia Vyriausybės būrelis Lietuvos žaliųjų judėjimo narių surengė mitingą „Atsargiai, kiaulės!“. Jie piktinasi, esą Vyriausybė ketina naikinti sanitarines apsaugos zonas pramonės įmonėms.

Aikštėje priešais Vyriausybę mitinguotojai pastatė kibirą su srutomis, mušant būgną skandavo šūkius „Kiaulėms – ne“, „Vyriausybe, nenuodyk savo piliečių“ ir kitaip bandė atkreipti piliečių ir Vyriausybės dėmesį į problemą. Tiesa, didelio praeivių dėmesio ši akcija nesulaukė.

Kenčia paprasti žmonės

Tačiau Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis teigė, kad šiuo metu jiems svarbiausia pasiekti ministrų kabineto narių ausis. Anot jo, Vyriausybė siekia sumažinti ar net panaikinti sanitarines zonas pramonės ir žemės ūkio objektams, skleidžiantiems taršą, – ne tik kiaulių kompleksams, bet ir chemijos gamykloms, kitiems objektams.

G.Gasiulio nuotr./„Lietuvos žaliųjų judėjimo“ pirmininkas R.Braziulis.
R.Braziulis

„Pavyzdžiui, naikinamas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriuo buvo patvirtintos sanitarinių apsaugos zonų taisyklių, ribų nustatymas ir režimai. Praktiškai lieka nebeaišku, kaip tos sanitarinės zonos yra nustatomos“, – naujienų portalui 15min.lt sakė žaliųjų lyderis.

Anot jo, Vyriausybė neatsižvelgia į paprastų piliečių, kurie dėl tokių nutarimų turi kentėti visą gyvenimą, reikalavimus, „visuomenė tik informuojama, bet neišklausoma“.

„Kiaulių kompleksai yra vienas baisiausių dalykų. Tarkim, nuo sovietų laikų buvo galima išauginti iki 54 tūkst. kiaulių kompleksuose. Dabar jie naikina tą ribą. Kas nors sugalvos auginti 100–200 tūkst. kiaulių, tai jūs pačioje Danijoje nerasite tokių kompleksų, ir 50 tūkst. kažin ar rasite. Bet jie rado aborigenų salą, kur ką nori, tą gali daryti, ir lipa ant galvų“, – piktinosi R.Braziulis.

Sanitarinių zonų nenaikins

Nelogiška būtų, jei vienai pramonės įmonei, kurioje yra 5 darbuotojai, galiotų tas pats normatyvas, kuris galioja stambiai įmonei, – sakė A.Skikas.Su mitingo dalyviais susitikęs sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas užtikrino, kad „sanitarinės apsaugos zonos naikinamos nebus“. Anot jo, ketinama nustatyti skirtingas ribas, atsižvelgiant į pramonės objektų pajėgumus.

„Atstumų niekas nemažina. (Jie bus nustatomi) priklausomai nuo pajėgumų – nelogiška būtų, jei vienai pramonės įmonei, kurioje yra 5 darbuotojai, galiotų tas pats normatyvas, kuris galioja stambiai įmonei. Tai visiškai nereiškia, kad bus galima daryti tai, ką nori ir kaip nori, bus atsižvelgiama į pajėgumus. Tas pats dėl paukštynų, gyvulininkystės kompleksų. Yra pakankamai griežtų priemonių“, – tikino A.Skikas.

Mitinguotojai viceministro klausė, ar šis yra buvęs prie kiaulių komplekso, jei taip ramiai kalba apie šias problemas. „Taip, esu buvęs. Jei neatitinka kažkas, nesilaiko – tai kitas klausimas. Bet šitie dalykai turėtų būti suderinti prieš statant“, – sakė viceministras. Jis pakvietė mitinguotojus į Vyriausybę „pašnekėti prie stalo, išsakyti konkrečius siūlymus“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

05:55
34:08
10:00

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min